Rok Szkolny 2011/2012
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2011/2012

Sprawozdanie z Turnieju Wojewódzkiego o Tytuł Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik

W dniu 16 stycznia 2013 r. odbyła się X edycja Turnieju Wojewódzkiego o Tytuł Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Tematem tegorocznej edycji był Świat bajek.

 

Organizatorami Turnieju byli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. ks. St. Szpetnara  w Krośnie oraz Wytwórnia Ciast i Lodów Santos Pana Marka Bargieła w Krościenku Wyżnym.

Do turniejowych zmagań przystąpiło dziewięciu uczniów klas III z pięciu szkół województwa podkarpackiego kształcących się w zawodzie cukiernik z:

1) Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy: Ewelina Wolak,

2) Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle: Kamila Juszczyk i Iwona Niklewicz,

3) Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie: Monika Płonka i Karolina Tereszkiewicz,

4) Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku: Monika Bilańska i Anna Maślak,

5) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie: Mirosław Malski i Sabina Przybyła.

Konkurs składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Część pierwsza – test opracowany przez Komitet Główny Turnieju z Wrocławia, w oparciu o obowiązujący program nauczania dla zasadniczej szkoły zawodowej z zakresu technologii produkcji cukierniczej, techniki w produkcji cukierniczej oraz zajęć praktycznych, odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. ks. St. Szpetnara w Krośnie.

Część praktyczna Turnieju przeprowadzona została w Wytwórni Ciast i Lodów Santos pana Marka Bargieła w Krościenku Wyżnym. W tej części Turnieju każdy uczeń w ciągu pięciu godzin wykonał: tort, trzy razy po trzy figurki marcepanowe, eksponat z karmelu lub z czekolady, napis okolicznościowy czekoladą na tabliczce z dragantu.

Zwycięzcą Turnieju została uczennica Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie Monika Płonka, która będzie reprezentować województwo podkarpackie w etapie ogólnopolskim w kwietniu 2013 r. we Wrocławiu.

II miejsce zajęła uczennica Ewelina Wolak z  Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy, natomiast III miejsce uczennica Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle Kamila Juszczyk.

Wyróżnienie Dyrektora Muzeum Rzemiosła w Krośnie otrzymała uczennica Sabina Przybyła z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie za pracę Smerfowy domek.

Uroczyste podsumowanie Turnieju, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się w Firmie Produkcyjno-Handlowo-Usługowej  Krośnie przy ul. Tysiąclecia 13. Uroczystość swoją obecnością uświetnili m. in.: pan Bronisław Baran – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, pan dr Tomasz Soliński – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, pan Stanisław Słyś – Przewodniczący Rady Miasta Krosna, pan Zbigniew Kubit Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Krosna, przedstawiciele Izby Rzemieślniczej z Rzeszowa, Preszowa i Cechu Rzemiosł Różnych z Krosna.

Dyrektor

ZSP Nr 2 w Krośnie

Ewa Starowiejska

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.