Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik - etap szkolny

19 listopada 2012 roku w naszej  szkole odbył się turniej o tytuł „ Najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik’’, w którym udział wzięli uczniowie klasy III w. Turniej ten składał się z dwóch części:

• Teoretycznej-  w której uczniowie odpowiadali na pytania członków komisji z zakresu przedmiotów zawodowych
  • Praktycznej- w której należało wykonać tort  okolicznościowy. Temat tej części brzmiał: „Świat bajek”

W konkursie udział wzięli następujący uczniowie:

-Paweł Pęcak

-Sabina Przybyła

-Justyna Nowak

-Piotr Leśniak

-Mirosław Malski

-Anna Biernacka

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie:

pani Barbara Kozdraś – przewodnicząca komisji

pani Agata Betlej -  z-ca przewodniczącego

pani Elżbieta Jaracz – członek

pani Alicja Kus- członek, organizator konkursu.

Uczniowie w czasie konkursu pracowali na półproduktach udostępnionych im przez pracodawców. W czasie zmagań konkursowych powstały torty z bajek takich jak: Smerfy, Krecik, Auta, Zaczarowana księżniczka, Żaba, Kubuś Puchatek. Ta część turnieju stała na bardzo wysokim poziomie. O kolejności przyznanych miejsc głównie zadecydowała część teoretyczna.  Decyzją komisji konkursowej przyznano następujące miejsca:

I miejsce- Mirosław Malski ( wykonał tort z bajki Krecik)

II miejsce Sabina Przybyła ( wykonała tort z bajki Smerfy)

III miejsce Paweł Pęcak ( wykonał tort z bajki Auta).

Uczniowie Mirosław Malski i Sabina Przybyła będą reprezentować naszą szkołę na Konkursie wojewódzkim, który odbędzie się 16 stycznia 2013 roku w ZSP nr 2 w Krośnie.

Alicja Kus