Rok Szkolny 2011/2012
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2011/2012

Wycieczka do Krakowa

W dniu 10.10.2012r uczniowie z klas II W, I K/W oraz I F wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce krajoznawczej do Krakowa. Celem wyjazdu do miasta o ponad tysiącletniej historii było zapoznanie młodzieży z jego dziedzictwem kulturowym i historycznym, a także wzajemna integracja uczniów klas I i II.

Przed rozpoczęciem zwiedzania uczestnicy udali się na ulicę Franciszkańską, pod słynne „okno papieskie”, z którego Jan Paweł II wielokrotnie pozdrawiał młodzież i kierował do niej swe słowa.

Zwiedzanie miasta rozpoczęto spacerem po Rynku Głównym i wizytą w najstarszej „galerii handlowej”, czyli w krakowskich Sukiennicach. Kolejnym punktem na trasie wycieczki był Kościół Mariacki, gdzie podziwiano piękno architektury i sztuki sakralnej gotyku, w tym arcydzieło na skalę światową – ołtarz Wita Stwosza. Ze świątyni zwiedzający udali się do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, aby zejść w Podziemia Rynku i oglądać umieszczone w nich ekspozycje dotyczące dziejów grodu Kraka w okresie średniowiecza. Dzięki współczesnym technikom multimedialnym młodzież mogła przenieść się w czasie i poczuć atmosferę XIV-wiecznej krakowskiej starówki. Zwiedzanie Krakowa zakończono wizytą na Wawelu, skąd zadowoleni i pełni wrażeń uczestnicy wyruszyli w podróż powrotną do Krosna.

Wyjazd odbył się w ramach programu „Wsparcie na starcie” realizowanego przez Środowiskowy Hufiec Pracy w Krośnie.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.