Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

VI Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży „Wędrówki po Krainie Origami”

W dniach 25 – 27 maja 2012 roku w Sanoku odbył się VI Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży „Wędrówki po Krainie Origami”. Organizatorem przedsięwzięcia było Samorządowe Przedszkole nr 3 w Sanoku. Współorganizatorami akcji były Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wacława Górskiego w Stalowej Woli, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli, Zespół Szkół nr 2 w Nisku. W konkursie, na który wpłynęło 451 prac, wzięło udział ponad 200 osób: wychowankowie przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studenci. Patronat Honorowy nad imprezą objęli Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie oraz Burmistrz Miasta Sanoka.

25 maja 2012 roku odbyło się rozstrzygnięcie VI Wojewódzkiego Konkursu Origami w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Nagrody oraz dyplomy laureatom konkursu wręczyli Rektor PWSZ Sanok Halina Mieczkowska i Burmistrz Miasta Sanoka Wojciech Blecharczyk. W otwarciu festiwalu wziął udział Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły: Helena Grancea – klasa I k/s oraz Mirosław Malski – klasa II w. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe albumy. W czasie tej uroczystości można było podziwiać także dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Sanoku w wiązance tańców polskich narodowych, studentów PWSZ wraz z M. Kurihara w śpiewach japońskich, grupę młodych karateków z Sanockiego Klubu Karate Kyokushin wraz z trenerem Henrykiem Orzechowskim oraz Atsuko Ogawa – promotora kultury japońskiej w śpiewie oraz kaligrafii japońskiej.