Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Eurowolontariat – tak!

13 października w naszej szkole odbył się cykl lekcji poświęconych wolontariatowi europejskiemu. Prowadzone były przez konsultanta Eurodesk Polska, sieci działającej w 31 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i młodzieżową. W Eurodesku działa ponad 1000 organizacji, w tym ponad 70 w sieci Eurodesk Polska.

Na zajęciach uczniowie mieli możliwość zdobyć podstawowe informacje o działalności Eurodesk, przede wszystkim dotyczące wolontariatów zagranicznych – indywidualnych, grupowych, krótko- i długoterminowych, społecznych czy misyjnych przeznaczonych dla młodych ludzi chcących zrobić coś pożytecznego, a przy okazji poznać języki obce czy inne kultury. Lekcje wzbudziły duże zainteresowanie, a uczestniczyły w nich m.in. klasy: II TF, II TG, II TK/F. Zainteresowanych odsyłamy na stronę: www.eurodesk.pl Polecamy!