Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Lekcja Obsługi Konsumenta w klasie IITG

W dniu 7 stycznia 2013 roku uczniowie z klasy II TG wraz z nauczycielem panią Alicją Kus w ramach lekcji wykonywali ćwiczenia praktyczne w dekorowaniu stołów okolicznościowych. Tym samym uczyli się wykorzystywać praktycznie wcześniej zdobytą wiedzę teoretyczną. Podczas ćwiczeń powstały następujące stoły okolicznościowe;

1. Stół weselny- utrzymany był w tonacji kremowej. Do jego udekorowania zostały wykorzystane świece ,dekoracyjnie  złożone  serwety. Na środku stołu znalazła się dekoracja kwiatowa ułożona w kremowej kuli wykonanej ze sznurka oraz korali. Całość dopełniły dwie zastawy stołowe oraz kieliszki do wina.  Stół ten wykonały następujące  uczennice; Natalia Kondoł, Aleksandra Kałwik oraz Dominika Gazda.
  2. Stół karnawałowy –utrzymany był w tonacji niebieskiej. Elementami dekoracyjnymi były serpentyny , balony, świeczki i kolorowe konfetti. Jako zastawę stołową wykorzystano kieliszki do szampana oraz schłodzonego szampana, nakrycia do kawy oraz talerzyki do zakąsek wraz ze sztućcami. Stół ten przygotowały uczennice ; Justyna Dominik, Weronika Lorens oraz Klaudia Bołas.
  3. Stół obiadowy- utrzymany był w tonacji biało- zielonej. Elementami dekoracyjnymi były serwety , 4 nakrycia podstawowe do obiadu. Na środku stołu na złożonej w rozetę serwecie została umieszczona świeczka.  Stół ten przygotowały uczennice; Agata Gierlach, Joanna Majka, Karolina Książek, Klaudia Jaracz.

Uczniowie klasy II TG