Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Pierwsze kursy zawodowe za nami!

Dwie grupy uczniów naszej szkoły ukończyły w listopadzie szkolenie z zakresu barmaństwa i kelnerstwa w ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Podczas szkolenia kursanci zostali zapoznani z następującymi zagadnieniami:

- wizerunek zawodowy kelnera i barmana,

- organizacja baru, pomocnika kelnerskiego,

- charakterystyka towaroznawcza alkoholi,

- charakterystyka win i sposobu serwowania,

- elementy miksologii,

- rodzaje zastawy stołowej,

- sposoby serwowania.

Na zajęcia zostały zakupione materiały kursowe, poradniki, serwetki kelnerskie, alkohole, syropy, soki owocowe, oraz wszystkie niezbędne materiały z których uczniowie korzystali podczas zajęć prezentujących miksowanie różnymi sposobami (klasyczne, koktajlowe i nie tylko). Obsługiwali także siebie nawzajem różnymi metodami. Poznawali rodzaje sztućców, szkła, układali serwety w różny sposób.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał certyfikat i zaświadczenie
o ukończeniu kursu. Kursanci twierdzą, że nie był to zmarnowany czas, warto było!