Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Spotkanie z młodzieżą francuską

Dnia 28 maja 2012 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie odbyło się spotkanie  15 osobowej  grupy młodzieży francuskiej z  Chambre Régionale de Métiers et de l’Artisanat Languedoc Roussillon, przedstawicieli lokalnych pracodawców zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie oraz  dyrekcji szkoły. Młodzież francuska realizuje projekt w ramach programu Leonardo da Vinci, który  jest częścią programu edukacyjnego Unii Europejskiej "Uczenie się przez całe życie". Wspiera on działania w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego, promuje mobilność pracowników na europejskim rynku pracy. Dwutygodniowy pobyt w Krośnie w ramach realizowanego projektu  będzie obejmował odbywanie  praktyk zawodowych  w zakładach rzemieślniczych:

•    Wytwórnia Ciast i Lodów „SANTOS” Marek Bargieł
•    Cukiernia „ JAGUSIA” S.C. A. Deptuch, Z. Deptuch. I. Deptuch
•    Piekarnia KOPACZ  - Stanisław Kopacz
•    Restauracja TWIST   Tadeusz Wal
•    Zakład  Przetwórstwa Mięsnego WISŁOK - B. Jabłoński S.j.
•    Salon Fryzjerski – Gabinet Kosmetyczny Stanisława Samborska,

Ponadto  program  projektu obejmuje działania zmierzające do  integracji młodzieży polskiej i francuskiej poprzez  wyjazdy  oraz szereg imprez kulturalnych i sportowych.