Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Pola Nadziei

Już po raz czwarty uczniowie Naszej Szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w akcji Pola Nadziei. 1 kwietnia pogoda przywitała nas primaaprilisowo – zimową aurą, ale nie zraziło to  wolontariuszy, którzy ubrani w żółte koszulki, z koszami pełnymi kwiatów nadziei - żonkili, wnosili wiosenny akcent w zimową scenerię. Wręczane darczyńcom żonkile, własnoręcznie wykonane przez młodzież, miały przypominać o tym, jak bardzo ludzie cierpiący potrzebują naszego wsparcia.

Po raz kolejny akcja spotkała się z pozytywnym odzewem ludzi dobrej woli i hojnością wielu ofiarodawców.

Po zakończonej zbiórce zebrane pieniądze przekazano do sztabu Pól Nadziei, który znajdował się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Tam też na wszystkich kwestujących czekał posiłek i gorące napoje.

W akcję zaangażowali się uczniowie klas: I W, II W, 2K/S, 3TK/F, 3TFb, 2TF, 1TF .