Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

„Moja życiowa pasja” - spotkanie z P. Bogdanem Krzysztyniakiem

Dnia 25 listopada 2011r. z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego Pana Krzysztofa Gierlasińskiego zorganizowana została dla uczniów naszej szkoły prelekcja pod hasłem „Moja życiowa pasja”.

Prelegentem był członek Klubu Wysokogórskiego w Krakowie, krośnianin, a jednocześnie absolwent naszej szkoły Pan Bogdan Krzysztyniak. Zaproszony gość opowiadał o swoim hobby, jakim jest wspinaczka wysokogórska. Podzielił się wrażeniami z wypraw: w Tatry polskie i słowackie, Alpy a także leżący na granicy Szwajcarii i Włoch – Matterhorn, jeden z najbardziej znanych szczytów świata. Uczestnicy spotkania zapoznali się również ze sprzętem wspinaczkowym używanym podczas wypraw. Prelekcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród przybyłych uczniów i obecnych nauczycieli.

Zdjęcia ze swoich wypraw udostępnił nam Pan Bogdan Krzysztyniak.