Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Gimnazjalny Mistrz Lepienia Pierogów

26 października w naszej szkole odbyła się I edycja międzyszkolnego konkursu „Gimnazjalny Mistrz Lepienia Pierogów" Do rywalizacji przystąpiło 16 uczniów z ośmiu szkół z Krosna i okolic: Miejski Zespół Szkół Nr 1 w Krośnie – Gimnazjum Nr 2, Miejski Zespół Szkół Nr 5 w Krośnie – Gimnazjum Nr 1, Zespół Szkół Miejskich Nr 5 w Jaśle, Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza w Świerzowej Polskiej, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie, Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Lubatowej, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kopytowej, Zespół Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu. Zadaniem uczestników było ulepienie z przygotowanych składników w jak najkrótszym czasie pierogów jednakowej wielkości. Liczył się nie tylko czas i ilość, ale także jakość wykonanych pierogów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała czteroosobowa komisja pod przewodnictwem Zastępcy Dyrektora Szkoły Pani Agaty Betlej.  Dla zaproszonych gości uczniowie z klasy II i III TG wraz z Panią Anna Kustroń przygotowali pokaz stołów okolicznościowych: ”Lawendowy podwieczorek”, „Kawowy czar”, „Grzane wino z korzeniami” i „Słonecznikowy raj”, przy których serwowali słodki poczęstunek.

Zwycięzcami konkursu zostali reprezentanci:

• Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kopytowej - I miejsce,
  • Zespół Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu - II miejsce
  • Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza w Świerzowej Polskiej - III miejsce

Konkurs zakończył się degustacją wykonanych pierogów, które zostały ugotowane i podane przez uczniów klasy II KS. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez naszych sponsorów: Pana Wiesława Mezglewskiego Dyrektora Handlowego Firmy WOMAR FOOD, Pana Tomasza Chudy z firmy "AGET" Krosno oraz Pana Andrzeja Kędzierskiego właściciela księgarni PEGAZ. Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli przedmiotów gastronomicznych Panie: Agnieszkę Gonet, Halinę Szpiłyk i Annę Kustroń.