Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych – czyli jak obchodzono imieniny biblioteki

Październik to szczególny miesiąc w życiu bibliotek szkolnych. Jest to czas obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Święto to zostało ustanowione przez Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. Również nasza szkolna biblioteka dołączyła się do obchodów i 20 października powitała odwiedzających nie tylko odświętnymi, jesiennymi dekoracjami, ale także wystawami tematycznymi. Można było obejrzeć wystawę poświeconą życiu i twórczości Czesława Miłosza oraz przyjrzeć się z bliska najstarszym wydaniom książek znajdujących się na stanie biblioteki. Oprócz tego na odwiedzających czekała słodka niespodzianka, wystarczyło tylko odpowiedzieć na pytanie dotyczące literatury. Wśród uczniów i nauczycieli przeprowadzona została ankieta. Maturzyści uznali, że najciekawszymi lekturami są: „Wesele" S. Wyspiańskiego, „Pan Tadeusz" A. Mickiewicza, „Lalka” B. Prusa i „Granica” Z. Nałkowskiej. Natomiast nasi nauczyciel uwielbiają czytać książki z gatunku obyczajowych oraz sensacyjnych. Wracając do wspomnień z dzieciństwa najchętniej sięgają po: „Baśnie braci Grimm” oraz „Akademię Pana Kleksa”.

Cała impreza cieszyła się dużą popularnością, w sumie wypożyczających tylko tego jednego dnia było aż 146 uczniów.

Szkoda, że następne imieniny biblioteki dopiero za rok.