Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

ZSP2 oferta 2024 2025 baner

Zamówienie publiczne

GASTRONOMIA

Przetarg nieograniczony na kursy zawodowe


 


 


Patron

ks szpetnar Ks. Stanisław Szpetnar urodził się 5 maja 1883 roku w Kolonii Polskiej koło Leżajska. Pochodził z ubogiej rodziny chłopskiej. Po ukończeniu szkoły podstawowej dzięki poparciu i pomocy finansowej wuja podjął naukę w gimnazjum jarosławskim, a później kontynuował ją w Seminarium Duchownym w Przemyślu. W seminarium skonkretyzowały się jego zainteresowania katechetyką i pracą z młodzieżą, które później realizował w ciągu całego swojego życia. Po otrzymaniu święceń kapłańskich. W 1908 roku został skierowany do krośnieńskiej Fary w charakterze wikariusza.

Oprócz pracy duszpasterskiej zajmował się pracą dydaktyczną i wychowawczą wśród młodzieży. Ksiądz Szpetnar okazał się urodzonym pedagogiem i dlatego po dwóch latach został oddelegowany wyłącznie do pracy dydaktycznej. Od 1909 roku powierzono mu funkcję zastępcy prefekta Seminarium Nauczycielskiego Męskiego w Krośnie, a od 2 września 1911 roku prefekta internatu tegoż seminarium. Za działalność wśród młodzieży otrzymał Państwowy Krzyż Zasługi nadany mu w 1916 roku.

W czasie I wojny światowej sprawował posługę na rzecz rannych i chorych żołnierzy w krośnieńskim szpitalu, za co władze austriackie uhonorowały go Orderem Czerwonego Krzyża drugiej klasy. Po zakończeniu działań wojennych zajmował się w dalszym ciągu pracą pedagogiczno-katechetyczną. Dzięki jego usilnym staraniom powstało w Krośnie Prywatne Seminarium Nauczycielskie Żeńskie, którym kierował w latach 1924- 1929. Praca w seminarium nie była jedynym zajęciem ks. Szpetnara. W tym czasie pochłonęła go sprawa budowy bursy gimnazjalnej przy Gimnazjum im. Kopernika w Krośnie. Środki finansowe na jej budowę zdobywał zaciągając kredyty bankowe, które spłacał organizując wenty, czyli kiermasze na cele dobroczynne.

Dzięki tym zabiegom zdołano wybudować bursę w postaci trzypiętrowego budynku, który już we wrześniu 1930 roku przyjął pierwszych mieszkańców. Za działalność kościelną, pedagogiczną i społeczną ks. Stanisław Szpetnar otrzymał wiele odznaczeń i tytułów, między innymi w 1938 roku brązowy medal za długoletnią służbę, przyznany przez Kuratorium Okręgu Szkolnego Lwowskiego. Siedem lat wcześniej w 1931 r., kiedy przechodził na emeryturę papież Pius XI nadał mu godność Tajnego Szambelana Dworu Papieskiego. Na emeryturze nie pozostał bezczynny. Przyjął posadę kapelana i katechety u Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, którą sprawował aż do śmierci.

 

 

Baza Pracodawców

GIMNAZJALISTO !!!

 

Warunkiem przyjęcia do Branżowej Szkoły I Stopnia jest uzyskanie praktyki w wybranym zawodzie. Uzyskanie praktyki powinno być potwierdzone zaświadczeniem wydanym przez pracodawcę (pracownik młodociany). Stworzona baza praktyk ułatwi Wam kontakt z potencjalnym pracodawcą.  Jednocześnie informujemy, iż nasza szkoła zapewnia praktyczną naukę zawodu na kierunkach: fryzjer, kucharz.

 

 

PRZEDSIĘBIORCO !!!

 

W związku z rozszerzeniem działalności promocyjnej naszej szkoły planujemy utworzyć bazę firm szkolących uczniów zasadniczej szkoły zawodowej i technikum, umieścić ją na stronie internetowej (zsp2krosno.pl) oraz w materiałach informacyjnych. Działanie to ma na celu ułatwienie kontaktu obecnych i przyszłych uczniów z Państwa firmami np. podczas poszukiwania miejsca praktyki zawodowej. Dla Państwa będzie to również dodatkowa forma reklamy firmy. Prosimy o przekazanie danych firmy osobiście w sekretariacie szkoły, drogą pocztową lub poprzez uczniów. Mile widziane są również zdjęcia z praktyk uczniowskich przesłane drogą e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Równocześnie zapewniamy, że ww. dane zostaną umieszczone tylko w przypadku wyrażenia pisemnej zgody znajdującej się poniżej. Dziękujemy za współpracę.

 

DANE ADRESOWE SZKOŁY

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie

UL. KS. SZPETNARA 9, 38 – 400 KROSNO

(0-13) 43-223-19, FAX: (0-13) 43-689-48

E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

STRONA INTERNETOWA: www.zsp2krosno.pl

 

 

OŚWIADCZENIE PRACODAWCY

 

Podanie

Nabór Elektroniczny

Droga Gimnazjalistko, Drogi Gimnazjalisto!


Już niedługo dokonasz wyboru dalszej drogi edukacji. To bardzo ważny moment, który może w przyszłości wpłynąć na Twoją karierę zawodową. Mamy nadzieję, że zainteresowała Cię nasza oferta i już niedługo powitamy Cię w szeregach pierwszoklasistów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie.


Podobnie jak w zeszłym roku nabór do szkół ponadgimnazjalnych prowadzony będzie drogą elektroniczną. Korzystając ze standardowej przeglądarki internetowej możesz samodzielnie wygenerować podanie, a następnie wypełnione złożyć wraz z załącznikami w sekretariacie szkoły. Wzór podania oraz informacje dotyczące elektronicznego naboru znajdziesz na stronie
www.nabor.pcss.pl/krosno/. Jeśli jednak napotkasz problemy, możesz zgłosić się do siedziby naszej szkoły i tu na miejscu dyżurująca osoba wyjaśni wszystkie wątpliwości oraz pomoże w wypełnieniu podania. Szczegółowe informacje o terminie naboru i godzinach dyżurów oraz wymaganych załącznikach do podania uzyskasz osobiście w sekretariacie szkoły, telefonicznie pod numerem (013) 43 223 19 lub na naszej stronie internetowej www.zsp2krosno.pl

Do podania należy dołączyć:

  • - Świadectwo Ukończenia Gimnazjum,
  • - Zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego otrzymanych z OKE,
  • - zaświadczenie o praktyce (dotyczy pracowników młodocianych Branżowej Szkoły I Stopnia),
  • - orzeczenie lekarskie dotyczące kształcenia,
  • - 2 fotografie o wymiarach 30 x 42 mm (podpisane na odwrocie).
  • - Odpis skrócony aktu urodzenia (do wglądu).

Kierunki Kształcenia

>>> rekrutacja krok po kroku (terminy i zasady) 


OFERTA NA ROK SZKOLNY 2024/25

Pliki do pobrania:

 

Technikum

 

 

Branżowa Szkoła I Stopnia

  • klasa wielozawodowa - piekarz, krawiec, kelner, sprzedawca, operator urządzeń przemysłu szklarskiego, mechanik pojazdów samochodowych, złotnik – jubiler, cieśla, zegarmistrz, optyk – mechanik, fryzjer, operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, operator urządzeń przemysłu chemicznego, monter izolacji przemysłowych oraz inne zawody przewidziane w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego MEN

 

kierunki1 2024 2025 ZSP 2

 

kierunki2 2024 2025 ZSP 2


Filmiki:

Admiratio

O nas

Zespół „Admiratio” działa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie od 2007 r. Uczniowie przychodzący na zajęcia doskonalą się w czytaniu tekstów (narracja), recytowaniu, śpiewaniu, w planowaniu i wykonywaniu różnych dekoracji plastycznych. Poza tym uczą się, jak pisać scenariusze programów artystycznych oraz jak dobierać podkłady muzyczne do tekstów. W pracę zespołu angażują się również absolwenci naszej szkoły, którzy w minionych latach należeli do Admiratio.

Inicjatorem i opiekunem zespołu jest Pan mgr Wojciech Bazan, nauczyciel religii, pracujący w naszej szkole. Nazwa zespołu pochodzi z języka łacińskiego i dosłownie znaczy – „zdumienie”, „podziw”. Przyjmując taką nazwę, członkowie zespołu pragną wnosić w/w walory w przygotowywane przez siebie programy artystyczne. W ciągu roku szkolnego, zespół spotyka się na cotygodniowych, 2-godzinnych zajęciach w ramach kółka muzycznego. Czynnie uczestniczy w życiu szkoły przygotowując różne programy słowno – muzyczne na uroczystości szkolne i religijne. Poza tym bierze udział w konkursach poezji recytowanej i śpiewanej, konkursach piosenek, kolęd i pastorałek, nagrywa płyty w Studio Nagrań w Oratorium „Twój Dom” w Krośnie, prezentuje swoje programy na antenie Radia Fara oraz występuje w środowisku lokalnym.

Na co dzień zespół Admiratio współpracuje z wieloma instytucjami, m.in. Urzędem Miasta Krosna – Wydział Edukacji, Radiem FARA w Krośnie, Zgromadzeniem Sióstr Klawerianek w Krośnie, Parafią Franciszkanów w Krośnie, Cechem Rzemiosł Różnych w Krośnie, Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Krośnie, Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Krośnie czy Oratorium Twój Dom w Krośnie. Dzięki m.in. tej współpracy zespół uczestniczy w wielu przedsięwzięciach, inicjatywach czy projektach. Prezentując swoje programy uświetnia różne imprezy, wspiera Akcje Charytatywne i Projekty Misyjne na rzecz dzieci w Afryce.

W roku szkolnym 2016/ 2017 zespół Admiratio obchodził  10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji nagrał płytę o wymownym tytule „Niezwykła”, na której znalazło się 12 piosenek w wykonaniu wokalistek zespołu. Natomiast pod koniec 2017 roku zespół nagrał świąteczną płytę pt. „Do Betlejem”, na której wokalistki zaprezentowały polskie i ukraińskie kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne.

Jeśli posiadasz jakieś szczególne uzdolnienia i umiejętności – pięknie czytasz, recytujesz, śpiewasz czy rysujesz, i chcesz je nadal rozwijać.. zapraszamy na nasze zajęcia.

Szczegółowych informacji udziela opiekun zespołu Admiratio Pan Wojciech Bazan.

Koła Zainteresowań

Uczniowie mogą rozwijać swoje pasje, uczestnicząc w zajęciach dodatkowych:


• Koła zainteresowań: kosmetyczne, satyryczne, artystyczne, recytatorskie oraz inne w zależności od potrzeb i zainteresowań uczniów
• Zajęcia z innowacji: Stylizacje reklamowe i kreator wizerunku; Kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca; Twórca i dekorator mini deserów; Żywienie służb mundurowych; Catering dietetyczny; Technologia kosmetyków naturalnych; Produkcja tworzyw sztucznych; Kryminologia i analiza kryminalna
• Koła przedmiotowe
• SKS
• Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi
• Szkolne Koło PCK
• Koło Europejskie
• Szkolny Klub Wolontariusza
• Klub Historyczny AK
• Samorząd Uczniowski
• Młodzieżowa Rada Miasta Krosna
• Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa
• Zajęcia w laboratoriach Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej
• Zajęcia w pracowniach chemicznych i towaroznawstwa Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie

Biblioteka

Oto ksiąg jestem niesyty… .Książki przenikają nas do

głębi, mówią z nami, radzą i łączą się z nami żywą i

serdeczną zażyłością, a żadna nie przychodzi samotnie,

ale wprowadza imiona innych i jedna każe łaknąć drugiej.

FRANCESCO PETRARKA

BIBLIOTEKA SZKOLNA
czynna w godzinach:

poniedziałek 9:40 - 16.00

wtorek 8:00 - 9:50, 11:30 - 14.00

środa 8:00 - 11.30, 14:00 - 15:00

czwartek 8:00 - 13.10

piątek 8:00 - 14.00

CENTRUM MULTIMEDIALNE

czynne w godzinachpracy biblioteki

 

CZASOPISMA DOSTĘPNE
W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

PODKARPACIE
GŁOS NAUCZYCIELSKI
COGITO
BIBLIOTEKA W SZKOLE
SÓL I PIEPRZ
PRZEGLĄD PIEKARSKI I CUKIERNICZY
PRZEGLĄD GASTRONOMICZNY
AKADEMIA KULINARNA
FOOD SERVICE
KURIER FRYZJERSKI
MY ZAWODOWCY
PIENIĄDZE SĄ DLA SZKOŁY
PRZEGLĄD OŚWIATOWY

Egzamin Maturalny

Szczegółowe informacje na temat egzaminu maturalnego znajdziesz na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Arkusze maturalne są dostępne na stronie arkusze.pl

 

EB Dark Mode