Aktualności
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Obchody Dnia Rzemieślnika

dzien rzemieslnika 2016W dniu 16 marca 2016 roku, w Piwnicy PodCieniami odbył się uroczysty wernisaż: "Od ucznia do mistrza - rzeźnictwo", przygotowany przez: Muzeum Rzemiosła, Cech Rzemiosł Różnych wraz z zrzeszonymi w nim rzemieślnikami oraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. ks. S. Szpetnara w Krośnie i młodzieżą kształcącą się w poszczególnych zawodach.

W tym dniu odbyło się również Święto Rzemiosła. Patronuje temu zawsze św. Józef - opiekun rzemieślników. Ważnym momentem uroczystości jest symboliczna ceremonia przyjęcia uczniów klas pierwszych do nauki rzemiosła. W imieniu uczniów ślubowanie złożyła uczennica Tomkiewicz Gabriela, ucząca się w zawodzie fryzjer.
Ceremonia jest próbą reaktywowania dawnych tradycji rzemieślniczych, związanych z terminowaniem w warsztacie mistrzowskim oraz nobilitacją młodzieży wybierającej kształcenie w szkołach o profilu zawodowym. Uczniowie przy otwartej skrzyni cechowej przed Starszym Cechu i w obecności swoich mistrzów składają uroczyste ślubowanie, przyrzekając na harap cechowy. W dawnych czasach służył on mistrzom do utrzymywania dyscypliny w warsztacie a obecnie jest symbolicznym przypomnieniem, że podczas nauki należy dobrze się sprawować. Prezentowane były również osiągnięcia młodych adeptów sztuki rzemieślniczej, które zdobyli w bieżącym roku szkolnym, startując w konkursach branżowych . Uczennice Magda Gierlasińska oraz Małgorzata Grzesik, które zdobyły II i III miejsce w Wojewódzkim Turnieju „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”, otrzymały również nagrody od pani Dyrektor Muzeum Rzemiosła. W trakcie uroczystości zaproszeni goście mieli okazję degustować różne wyroby wędliniarskie z Masarni ,,Bratkówka’’ pana Bogdana Jabłońskiego. Obsługą gastronomiczną zajęły się uczennice klasy pierwszej technikum żywienia i usług gastronomicznych Paulina Lasko oraz Agata Świątek.

ZSP2 - KOD QR

zsp2 qr

DLA RODZICA

Przyjęcia stron:

I. Dyrektor Szkoły Bogdan Skotnicki

1) poniedziałek 12.00 – 14.00
2) czwartek 14.15 – 16.15

II. Wicedyrektor Agata Betlej

1) wtorek 14.00 – 16.00
2) piątek 11.00 – 13.00


Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2021/2022:

1. Technikum Nr 2:
12.XI.2021, 11.I.2022, 2.V.2022, 4 - 6. V.2022, 17.VI.2022, 21.VI.2022.

2. Branżowa Szkoła I stopnia Nr 2:
12.XI.2021, 11.I.2022, 2.V.2022, 4.V.2022, 17. VI.2022, 21.VI. 2022.


>>> Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży na 800-12-12-12


 >>> mOchrona – nowa aplikacja ochrony rodzicielskiej

przekaz1procent

"SZPETNAR" W MEDIACH

pisza o nas

KLASA PATRONACKA

nafta

jagusia

PATRONAT NAUKOWY

pwsz w krosnieWSIiZwspia

PARTNERZY

splast

tarkett

aaglob

cellfast

petrogeo

iwonicz

ekrosno

szpital

Dziennik elektroniczny

>>> strona logowania

>>> Instrukcja logowania dla rodziców i uczniów

W przypadku braku możliwości zalogowania się na indywidualne konto, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Platforma Moodle

moodle logo

wskazówki techniczne dla użytkowników

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepy s

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.