Nasza uczennica wyróżniona w Tarnobrzegu

konkurs tarnobrzeg 201616 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu odbyła się V edycja konkursu kulinarnego "Kreatywny Kucharz".

Do udziału zaproszono uczniów szkół gastronomicznych z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego. W konkursie uczestniczyło 13 uczniów z Rzeszowa, Kielc, Stalowej Woli, Sandomierza, Iwonicza Zdroju, Tarnobrzega oraz uczennica naszej szkoły: Regina Bachta z kl. III TŻ.
Temat przewodni tegorocznego konkursu to: PODKARPACKI FUSION.
Zadaniem uczestników było przygotowanie zakąski z wykorzystaniem sera podpuszczkowego oraz dania głównego z polędwiczki wieprzowej oraz jabłka.
Nasza uczennica przygotowała: - zakąskę: Kulki ryżowe z parmezanem podane na orzechowym piasku otulone sosem wiśniowo-miętowym oraz- danie główne: Polędwiczki orzechowe z sosem jabłkowym i kaszą kus-kus w towarzystwie karmelizowanych jabłek otulone puree z brokułu
Zmagania konkursowe młodych adeptów sztuki kulinarnej obserwowane były przez znanych w branży gastronomicznej kucharzy oraz właścicieli restauracji. Oceniali oni pomysłowość i oryginalność w komponowaniu smaków oraz barw przygotowanych przez uczniów potraw.
Regina za przygotowane dania i profesjonalne podejście do pracy została nagrodzona przez komisję konkursową wyróżnieniem.

Uczennicę do konkursu przygotowała pani Elżbieta Jaracz.