Próbny praktyczny egzamin zawodowy w zawodzie kucharz

probny kucharz 2016W dniach 4 i 5 lutego 2016 r. uczniowie klas III TŻ i III K/W zmagali się z zadaniami próbnego praktycznego egzaminu zawodowego z kwalifikacji T.6. - Sporządzanie potraw i napojów.

Po zakończeniu egzaminu uczniowie stwierdzili, że właściwe wykonanie poleceń egzaminacyjnych przysporzyło im wiele trudności. Doszli do wniosku, że powinni optymalnie wykorzystać czas przeznaczony na ćwiczenia w trakcie zajęć praktycznych i solidnie doskonalić umiejętności, aby w trakcie właściwego egzaminu wypaść jak najlepiej. Uzyskanie świadectwa potwierdzającego zdanie egzaminu zawodowego jest bowiem przepustką do ukończenia szkoły i znalezienia pracy w wyuczonym zawodzie.
Egzamin przygotowały i przeprowadziły p. A. Kustroń i p. H. Szpiłyk.