Spotkanie z panią Anetą Leśniak

spotkanie z podroznikiemW dniu 21 stycznia 2016 r. odbyło się spotkanie z panią Anetą Leśniak - podróżnikiem, fotografem i absolwentką naszej szkoły, która ukończyła technikum fryzjerskie. Głównym tematem wypowiedzi zaproszonego gościa były dwie pasje: podróżowanie i fotografowanie.

Opowieścią o swoim życiu i zainteresowaniach pani Leśniak zapoczątkowała cykl spotkań z ciekawymi ludźmi pod tytułem „ Mój zawód, moja pasja, moje życie ", w ramach którego w najbliższym czasie będziemy gościć wiele interesujących osób. Zgromadzona w sali nr 15 młodzież z zainteresowaniem słuchała wspomnień na temat znajomości pani Leśniak z wybitnym pisarzem, reporterem i podróżnikiem Ryszardem Kapuścińskim. Natomiast rady dotyczące fotografowania potraw i fryzur, jakich gość udzielił słuchaczom, niewątpliwie zostaną wykorzystane przez uczniów podczas przygotowania ekspozycji efektów pracy na zajęciach praktycznych. Młodzież była bardzo ciekawa, jakie absolwentka ma wspomnienia związane z nauką w naszej szkole, dlatego zadawała wiele pytań. Uczniowie pytali także o to, jakie fotografka ma plany na przyszłość, jakie są jej marzenia, co lubi fotografować oraz czy jest zadowolona ze swoich osiągnięć. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a pani Leśniak opuściła nasza szkołę z uśmiechem na twarzy.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: I C/K, II C/K , I TŻ, I TF, III TŻ ,III TF/TC.

Pani Aneta Leśniak opowiadała również o miejscu swojej pracy - Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie, który prowadzi szereg wielokierunkowych działań mających na celu podnoszenie jakości świadczonych usług.

Pomysłodawcą cyklu spotkań jest pani Halina Szpiłyk, a w jego organizacji pomogli uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim wraz z opiekunem panią Małgorzatą Płatek.