Pierniczki dla Krośnieńskiego Hospicjum 2015

pierniczki 2015Człowieka trzeba mierzyć miarą serca - sercem /Jan Paweł II/

W niedzielę 6 grudnia 2015 r. już po raz siódmy wolontariusze naszej szkoły rozprowadzali za datek serca pierniczki.

Te pyszne słodkości zostały wykonane przez uczniów klas gastronomicznych przy wsparciu nauczycieli: p. Agnieszki Gonet, p. Elżbiety Jaracz, p. Alicji Kus, p. Anny Kustroń, p. Haliny Szpiłyk, p. Agaty Paradysz, p. Elżbiety Matusz oraz cukierników i piekarzy z firm:
* Cukiernia – Handel Artykułami Wielobranżowymi – Krzysztof Buczek w Głowience
* Cukiernia „JAGUSIA" s.c. Ireneusz Deptuch w Krośnie
* Cukiernia „JEDLICZE" – Grzegorz Nowak
* Wytwórnia Ciast i Lodów „MILANA" – Rafał i Stanisław Zając w Korczynie
* Cukiernia „ANIA" Wypiek i Sprzedaż Ciast – Anna Kijek, Józef Frużyński w Chorkówce
* Piekarnia s.c. – Wiesława i Jerzy Sajdakowie w Zręcinie.
* Piekarnia - Józef Guzik w Krośnie,
* Cukiernia Joasia - Piotr Lech w Krośnie,
* Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowe Józef Kiełtyka w Łężanach,
oraz
* panią Dorotę Cząstkę - dyrektor Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Koordynatorem akcji z ramienia Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie była pani Marta Urbanowicz-Matelowska kierownik biura, a z ramienia ZSP nr 2 p. Grażyna Litwin.
Już po raz drugi do akcji włączyli się uczniowie Zespołu Szkół w Rymanowie, którzy w ten sposób propagowali idee wolontariatu w swoim mieście w dniach 12 i 13 grudnia.
Dzięki Państwa hojności wolontariusze kwestujący w Krośnie przed:
*Kościołem pw. Św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie,
*Kościołem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny - Klasztor Ojców Franciszkanów,
* Kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów,
* Kościołem pw. Ducha Świętego - Księża Michalici,
* Kościołem pw. Trójcy Przenajświętszej - Bazylika Kolegiacka,
łącznie zebrali 3 827,83 zł. (i 51 euocentów) za 880 paczuszek. Ponadto 150 pierniczkowych paczuszek przekazaliśmy na akcję do Rymanowa.
Wszystkim darczyńcom dziękujemy za okazaną nam życzliwość i wsparcie dla Krośnieńskiego Hospicjum. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejną pierniczkową akcję.

W kweście wzięli udział uczniowie: Justyna Raś, Iwona Raś, Kamila Mosoń, Paulina Płoszaj, Brygida Leśniak, Maksymilian Gajewski, Patrycja Kobak, Klaudia Wąchała, Wiktoria Zawojska, Aleksandra Lorenc, Edyta Paczosa, Fryderyka Kielar, Katarzyna Jabłońska, Weronika Gonet, Paulina Lasko, Beata Ginalska, Paulina Ochał oraz nauczyciele: p. dyrektor Ewa Starowiejska, p. Agnieszka Gonet, p. Małgorzata Mercik, p. Halina Szpiłyk, p. Grażyna Litwin.

opiekun SKW: Grażyna Litwin