Aktualności
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Sentymentalny wieczór wspomnień

senior2 2015W czwartek 26 listopada 2015 r. po raz kolejny udaliśmy się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej, aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Seniora, zaś w piątek 27 listopada zaprosiliśmy sąsiadów szkoły do nas w gości .


To niecodzienne spotkanie z mieszkańcami DPS rozpoczęło się przygotowanym przez młodzież specjalnie na tę okazję programem artystycznym pod tytułem ,,Inspiracje Panem Tadeuszem". Za pomocą charakterystycznych dla epoki: dekoracji, strojów i fryzur wprowadzono widzów w klimat Soplicowa. Na zakończenie części artystycznej Oliwia Czekaj zaśpiewała kilka znanych i lubianych piosenek. Podczas poczęstunku sympatyczny nastrój stworzyła Julia Bereza, która wykonała kilka utworów muzyki poważnej. Następnie młodzież zaprosiła seniorów do wspólnego śpiewania znanych przebojów, między innymi Marka Grechuty. Czas spędzono na wspólnych rozmowach w miłej atmosferze, a młodzież była zaskoczona faktem, że seniorzy pamiętają jeszcze fragmenty ,,Pana Tadeusza" i potrafią je recytować. Uczniowie naszej szkoły otworzyli się na potrzeby starszych ludzi i okazać im wiele zainteresowania, przyjaźni i szacunku. Spotkanie sprawiło wszystkim wiele radości, dlatego zostaliśmy zaproszeni na kolejną wizytę w styczniu.
W wyjątkowej i niecodziennej atmosferze upłynął także wieczór wspomnień zorganizowany w naszej szkole, na który zostali zaproszeni mieszkańcy z nią sąsiadujący . Na tę okazję sala nr 24 zamieniła się w salon Soplicowskiego dworku. Goście zostali zaproszeni do obejrzenia programu artystycznego, na który składały się scenka artystyczna ukazująca i porównująca biesiadowanie w Soplicowie oraz współczesne oraz koncert, w czasie którego wysłuchano znane przeboje w wykonaniu Oliwii Czekaj. Bardzo zainteresowała wszystkich prelekcja na temat zdrowej żywności, czego wyrazem były pytania zadawane prelegentce i wspólna dyskusja. Następnie goście udali się do Soplicowskiego salonu na wspólną biesiadę. Tutaj oddali się degustacji zupy z gruszki i pietruszki z migdałami i olejem z pestek dyni oraz różnych ciast, rurek z kremem i ponczu herbaciano – korzennego z pomarańczą. Goście byli miło zaskoczeni zmianami, jakie zaszły w naszej szkole oraz wyjątkowym smakiem dań. Szczególnym gościem wieczoru był były dyrektor naszej szkoły, który wyraził wzruszenie faktem, że w swojej szkole może podziwiać kunszt kulinarny uczniów. Czas upłynął w miłej atmosferze pełnej czaru i wspomnień na temat historii szkoły.
Przygotowania i organizacji spotkania podjęły się nauczycielki: p. H. Szpiłyk, p. A. Kustroń, p. A. Gonet, p. G. Litwin, p. M. Płatek oraz uczniowie:
obsługa – M. Szewczyk, N. Tłuściak, J. Raś z kl. IITŻ, B. Leśniak z kl. IIC/K, M. Gancarz z kl. IIIK/W, J. Stachyrak, K. Owczarska, E. Starowiejska, M. Grzyb z kl. IIITŻ:
część artystyczna – K. Ruciński, A. Hejnar, J. Bereza, S. Chlebek, N. Zając, M. Malina, M. Czekański z kl. ITŻ, D. Godek z kl. IC/K, D. Dobosz, A. Mateja, A. Zając, H. Folcik, Ł. Delikat, O. Gancarz, B. Turczyńska, M. Piróg z kl. ITF, O. Czekaj z kl. IITF, K. Ziemiańskia z kl. IIC/K.

Zapraszamy do obszernej fotogalerii na naszym koncie w serwisie flickr.

Dziennik elektroniczny

strona logowania

W przypadku braku możliwości zalogowania się na indywidualne konto, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Platforma Moodle

moodle logo

wskazówki techniczne dla użytkowników

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepy s

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 206 gości oraz 0 użytkowników.