DOSTĘPNOŚĆ

DOSTĘPNOŚĆ

Laureatka wojewódzkiego konkursu plastycznego

laureatka konkursu plastycznegoW dniu 19.11.2015 r. w rzeszowskim Osiedlowym Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „Przyroda Twój przyjaciel" zorganizowanym przez Zarząd Okręgu Podkarpackiego Ligi Ochrony Przyrody w Rzeszowie.

Temat tegorocznej edycji brzmiał „W leśnym runie". Uczestnicy w swoich pracach mogli zastosować dowolne techniki plastyczne. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat otaczającej nas przyrody i jej poszanowania, upowszechnianie wartości przyrodniczych, ekologicznych oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych, jak też rozwój myślenia twórczego u dzieci i młodzieży. Do organizatora napłynęło wiele prac wśród których znalazła się również praca uczestniczki 9-10 Hufca Pracy w Krośnie – Justyny Zajdel. Działa ona w hufcowym kole przyrodniczym „Miłośnicy przyrody" oraz kole plastycznym „Kredka". Jej oryginalność oraz wartość merytoryczna i forma opracowania pracy była na tyle interesująca dla jury, iż zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wraz z wychowawcą Dorotą Wais-Mikosz odebrała nagrodę z rąk przedstawicieli ZOP LOP w Rzeszowie. Jej praca została zaprezentowana na wystawie pokonkursowej, którą można zobaczyć w Osiedlowym Domu Kultury. Uhonorowanie naszej uczestniczki będzie inspiracją do dalszej twórczości naszej młodzieży.

laureatka