Aktualności
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Porozmawiajmy o AIDS

porozmawiajmy o AIDSW celu podsumowania przeprowadzonego w szkole konkursu plastycznego „Porozmawiajmy o AIDS" organizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Rzeszowie, w dniu 17 listopada 2015 r. odbyła się wycieczka do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Krośnie.

Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy I TŻ, którzy wysłuchali prelekcji pt. „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu" w ramach programu profilaktycznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych, doprowadzające niejednokrotnie do zakażeń wirusem HIV. Pani Anita Pelczar z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w bardzo ciekawy i docierający do młodzieży sposób, przedstawiła sytuację epidemiologiczną w zakresie zakażeń HIV na świecie i na terenie naszego województwa. Uczniowie zapoznali się z przykładami niebezpiecznych, zagrażających zdrowiu i życiu zachowań młodzieży, osób dorosłych oraz kobiet w ciąży. W trakcie wykładu uczestnicy mieli możliwość obejrzenia, wręcz szokujących fotografii osób chorych na AIDS. Prelegentka, zachęcała młodzież do wykonywania bezpłatnych, anonimowych testów na HIV. Skoro na co dzień dbamy o własne zdrowie, prawidłowe odżywianie, kreujemy związki oparte na poczuciu bezpieczeństwa i wierności, więc wykonanie testu w kierunku HIV „we dwoje" nie powinno podlegać kwestiom spornym.
W nagrodę za udział w prelekcji wszyscy uczestnicy otrzymali różnorodne foldery, broszury, ulotki informacyjne z prowadzonych akcji profilaktycznych.
Następnie uczniowie zapoznali się z wyposażeniem Laboratorium Mikrobiologicznego, w którym m.in. przeprowadza się badania produktów spożywczych, dokonuje się oceny jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, wody w kąpieliskach i basenach. Podczas wycieczki uczniowie mogli bezpośrednio porozmawiać z pracownikami Sanepidu z Sekcji Higieny Żywności i Żywienia oraz Sekcji Higieny Pracy.
Dla przyszłych pracowników branży gastronomicznej była to bardzo wartościowa lekcja z zakresu biologii, mikrobiologii, podstaw żywienia, higieny, zdrowia publicznego oraz sanitarnych podstaw prawnych obowiązujących w zakładach produkcji spożywczej.
Wycieczkę zorganizowała nauczycielka biologii, p. Wioletta Lenik.

Dziennik elektroniczny

strona logowania

W przypadku braku możliwości zalogowania się na indywidualne konto, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Platforma Moodle

moodle logo

wskazówki techniczne dla użytkowników

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepy s

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 182 gości oraz 0 użytkowników.