DOSTĘPNOŚĆ

DOSTĘPNOŚĆ

"Zdrowo jemy - zdrowo rośniemy"

zdrowo jemy,,Zdrowo jemy - zdrowo rośniemy" - tak brzmiało hasło projektu, który w październiku 2015 r. realizowały nauczycielki przedmiotów gastronomicznych ZSP Nr 2 we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Patronat nad projektem sprawował Urząd Miasta Krosna.

Realizacja projektu zajęła cały miesiąc, objęła uczniów krośnieńskich szkół podstawowych i składała się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na przygotowaniu przez uczniów klas gastronomicznych w czasie lekcji pracowni gastronomicznej zdrowej żywności: ciasteczek owsianych, mufinek czekoladowo – dyniowych, różnego rodzaju napojów owocowych oraz prezentacji multimedialnej obrazującej temat zdrowego sposobu odżywiania się. Oczywiście wszystkie czynności odbywały się pod czujnym okiem nauczycielek zawodu, które inspirowały i motywowały uczniów do realizacji pomysłów i pracy. Następnie tak przygotowani nauczyciele oraz uczniowie udawali się do krośnieńskich szkół podstawowych, aby wygłosić prelekcję i poczęstować dzieci zdrową żywnością. W ten sposób uczniowie naszej szkoły starali się przekonać młodszych kolegów do właściwego odżywiania się w wieku szkolnym i uświadomić pozytywne skutki takiego postępowania dla zdrowia i jakości życia. Podsumowanie realizacji projektu odbyło się w czasie spotkania w siedzibie TPD w Krośnie, na którym serdecznie podziękowano nauczycielom i uczniom naszej szkoły za profesjonalne podejście do wykonania zadania. Jednak najistotniejsza jest świadomość, że udało się poszerzyć wiedzę wielu dzieci na temat zdrowego odżywiania się i przekonać je do stosowania właściwej diety na co dzień.
Za zaangażowanie w realizację projektu serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom przedmiotów gastronomicznych i młodzieży klas gastronomicznych.