Aktualności
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

"Zdrowo jemy - zdrowo rośniemy"

zdrowo jemy,,Zdrowo jemy - zdrowo rośniemy" - tak brzmiało hasło projektu, który w październiku 2015 r. realizowały nauczycielki przedmiotów gastronomicznych ZSP Nr 2 we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Patronat nad projektem sprawował Urząd Miasta Krosna.

Realizacja projektu zajęła cały miesiąc, objęła uczniów krośnieńskich szkół podstawowych i składała się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na przygotowaniu przez uczniów klas gastronomicznych w czasie lekcji pracowni gastronomicznej zdrowej żywności: ciasteczek owsianych, mufinek czekoladowo – dyniowych, różnego rodzaju napojów owocowych oraz prezentacji multimedialnej obrazującej temat zdrowego sposobu odżywiania się. Oczywiście wszystkie czynności odbywały się pod czujnym okiem nauczycielek zawodu, które inspirowały i motywowały uczniów do realizacji pomysłów i pracy. Następnie tak przygotowani nauczyciele oraz uczniowie udawali się do krośnieńskich szkół podstawowych, aby wygłosić prelekcję i poczęstować dzieci zdrową żywnością. W ten sposób uczniowie naszej szkoły starali się przekonać młodszych kolegów do właściwego odżywiania się w wieku szkolnym i uświadomić pozytywne skutki takiego postępowania dla zdrowia i jakości życia. Podsumowanie realizacji projektu odbyło się w czasie spotkania w siedzibie TPD w Krośnie, na którym serdecznie podziękowano nauczycielom i uczniom naszej szkoły za profesjonalne podejście do wykonania zadania. Jednak najistotniejsza jest świadomość, że udało się poszerzyć wiedzę wielu dzieci na temat zdrowego odżywiania się i przekonać je do stosowania właściwej diety na co dzień.
Za zaangażowanie w realizację projektu serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom przedmiotów gastronomicznych i młodzieży klas gastronomicznych.
Przepisy na mufinki i ciasteczka znajdują się w kąciku kulinarnym w zakładce Szkoła.

 

DLA RODZICA

Przyjęcia stron:

I. Dyrektor Szkoły Bogdan Skotnicki

1) poniedziałek 12.00 – 14.00
2) czwartek 14.15 – 16.15

II. Wicedyrektor Agata Betlej

1) wtorek 14.00 – 16.00
2) piątek 11.00 – 13.00


Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2021/2022:

1. Technikum Nr 2:
12.XI. 2021, 7. I. 2022, 11. I. 2022, 4 - 6. V. 2022, 17. VI. 2022, 21. VI. 2022.

2. Branżowa Szkoła I stopnia Nr 2:
12.XI. 2021, 7. I.2022, 11.I.2022, 4.V.2022, 17. VI.2022, 21.VI. 2022.


>>> Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży na 800-12-12-12

"SZPETNAR" W MEDIACH

pisza o nas

KLASA PATRONACKA

nafta

jagusia

PATRONAT NAUKOWY

pwsz w krosnieWSIiZwspia

PARTNERZY

splast

tarkett

aaglob

cellfast

petrogeo

iwonicz

ekrosno

szpital

Dziennik elektroniczny

strona logowania

Instrukcja logowania dla rodziców i uczniów

W przypadku braku możliwości zalogowania się na indywidualne konto, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Platforma Moodle

moodle logo

wskazówki techniczne dla użytkowników

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepy s

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.