Naleśnikowe potyczki

nalesnikiDnia 12 listopada 2015 r. uczniowie uczący się w grupach drugiej i trzeciej klasy IIITŻ stoczyli ,,naleśnikowy bój". Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie przygotować recepturę, zaplanować dekorację i sposób podania, a następnie przedstawić efekty swojej pracy jurorom.

Bohaterem konkursu było ciasto naleśnikowe, które stanowiło fundament wykwintnych dań. Ilu uczestników, tyle zaproponowano pomysłów na oryginalny smak i dekorację, a rywalizacja osiągnęła bardzo wysoki poziom. Potrawy oceniały: p. dyr. Ewa Starowiejska, p. v-ce dyr. Agata Betlej, p. kier. Barbara Kozdraś oraz wychowawca klasy p. Elżbieta Jaracz. Ocenie podlegały następujące elementy: smak, sposób podania, kreatywność. Zwycięzcą okazał się Szymon Bożek, który przygotował naleśniki z karmelizowanymi pomarańczami. Srebro zdobył Damian Jasiński za naleśniki z brokułami i kurczakiem. Brąz przypadł ex aequo Piotrkowi Pańczukowi za naleśniki ze szpinakiem i serem feta w asyście sosu czosnkowego oraz Sebastianowi Ryglowi, który przygotował flambirowane naleśniki z bananami pt. „rapsodia bananowo – czekoladowa". Spotkanie ,,mistrzów naleśnika" było nie tylko wspaniałą lekcją kreatywności, fachowości, zamiłowania do zawodu, ale także wspaniałą zabawą i rywalizacją w duchu fair play.
Przepisy na wszystkie rodzaje naleśników prezentowane w czasie konkursu znajdziecie w szkolnym kąciku kulinarnym na stronie internetowej naszej szkoły.
Konkurs zorganizowały panie: A. Kustroń, A. Gonet i H. Szpiłyk.