Akademia z okazji święta Odzyskania Niepodległości

10 listopada 2015Z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości nauczyciele i młodzież naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Mszy Św. dziękczynnej za dar Odzyskania Niepodległości.

Listopad to miesiąc pamięci o naszych bliskich zmarłych, dlatego drugą intencję poświęciliśmy zmarłym nauczycielom, pracownikom obsługi i uczniom. Organizowanie uroczystej Mszy Św. i akademii poświęconej kolejnej rocznicy Niepodległości w Kościele oo Franciszkanów jest tradycją, która wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Oprawa uroczystej Mszy Św. oraz montaż słowno – muzyczny został przygotowany przez p. Małgorzatę Mercik i p. Monikę Delikat. Utwory recytowali: Angelika Noga kl. IITF, Karolina Jedziniak kl. ITF, Beata Turczyńska kl. ITF, Patrycja Marszałek kl. ITŻ, Klaudia Szyndak kl. ITŻ, Mateusz Malina kl. ITŻ, Arkadiusz Hejnar kl. ITŻ, Mateusz Topolski kl. IVTŻ.

Smutne groby bez nazwiska,
Nad którymi krzyż połyska.
Z białej brzozy uciosany;
Próchniejący, zapomniany
Krzyż.

Innym laury, innym sława,
A wam tylko dola krwawa,