Wycieczka przedmiotowa do Zakładu Higieny Weterynaryjnej

zhwDnia 27 października 2015 r. grupa uczniów z klas II C/K i III TŻ odbyła wycieczkę do Zakładu Higieny Wterynaryjnej w Krośnie, aby zobaczyć na miejscu, jakiego rodzaju badania tusz zwierząt rzeźnych i dziczyzny wykonywane są w Zakładzie Serologii.

Pan mgr inż. Jan Łach, kierownik zakładu pokazał uczniom, jak bada się mięso zakażone włośniami. Było to możliwe tylko dlatego, że dostarczona została do badań próbka mięsa zakażona tymi pasożytami. Uczniowie mieli także okazję prześledzić, jak dokonuje się badań jaj i mięsa drobiowego na obecność Salmonelli. Badania przeprowadzane były za pomocą specjalistycznych urządzeń i sprzętu. Natomiast wizyta w Pracowni Higieny Środków Spożywczych uświadomiła uczniom, jak dokładnej kontroli poddawane są produkty spożywcze zanim trafią do konsumenta. Dla przyszłych pracowników gastronomii była to ciekawa lekcja odpowiedzialności.
Organizatorem lekcji przedmiotowej była p. Halina Szpiłyk.