Dzień Edukacji Narodowej i otrzęsiny

DEN 2015Dzień Edukacji Narodowej rozpoczął się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie uroczystą akademią. W imprezie wzięło udział grono pedagogiczne oraz młodzież naszej szkoły, która podziękowała nauczycielom, wychowawcom za trud włożony w edukację i wychowanie.

Uczestniczący w akademii zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klas drugich przygotowali „otrzęsiny" pierwszego rocznika. Aby stać się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności, uczestnicy otrzęsin musieli między innymi: wykazać się wiedzą na temat swojej nowej szkoły, odgadnąć tajemnicze smaki, narysować portret wychowawcy z opaską na oczach, wypić smurfowy eliksir, wykazać się sprawnością pokonując tor przeszkód.
Młodzież bawiła się w rytmach muzyki z „Wioski Smurfów". Największą atrakcją dla uczestników był taniec na gazecie wychowawcy ze swoim podopiecznym. Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści złożyli przysięgę, deklarując jednocześnie, że będą godnie reprezentować ZSP Nr 2 i dbać o jej dobre imię. Po przysiędze młodzież dostąpiła zaszczytu pasowania na ucznia przez w-ce dyrektor p. Agatę Betlej oraz kier. praktycznej nauki zawodu p. Barbarę Kozdraś. Na koniec ogłoszono wyniki konkurencji, które odbyły się w ramach otrzęsin. Zwyciężyła klasa I F - gratulujemy!