Rok Szkolny 2014/2015

Rok Szkolny 2014/2015

IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Halowej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora Sieci Sklepów „S”

W dniu 23 stycznia 2015 r. na hali sportowej MOSiR Krosno odbyła się kolejna edycja turnieju, zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie oraz Dyrektora sieci Sklepów „S" pana Wiesława Mezglewskiego.

W IV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora Sieci Sklepów „S” wzięło udział 8 drużyn. Niestety, tym razem zabrakło obrońcy tytułu - Kalwińskiego Zespółu Szkół w Sarospatak z Węgier, ale za to zadebiutowały w turnieju trzy inne szkoły: ZSP Nr 1 w Krośnie, II LO w Krośnie oraz LO w Strzyżowie.

W I grupie znalazły się: ZSP Nr 4 w Krośnie (Naftówka), ZSP Nr 5 w Krośnie (Elektryk), gospodarz zawodów ZSP Nr 2 w Krośnie (Bursa) oraz ZSP Nr 1 w Krośnie.

II grupa to: Miejski Zespół Szkół Nr 5 w Krośnie (ZSP Nr 6 – Budowlanka), Stredna Odborna Szkola Podnikania z Preśova (Słowacja), II LO w Krośnie oraz LO w Strzyżowie.

WYNIKI MECZÓW

karne

FINAŁ

ZSP Nr 4 Krosno                 1   :   3                  SOSP Preśov

Przed decydującymi o mistrzostwie meczami odbył się również mecz pokazowy pomiędzy trampkarzami ze Szkółki Piłkarskiej „BENIAMINEK" oraz Krośnieńskiej Akademii Piłkarskiej „BARDOMED". Mecz zakończył się zwycięstwem 2:0 młodych zawodników z „Beniaminka".

Imprezę, która miała atrakcyjną oprawę prowadził i komentował p. Roman Żdan. Dzięki zaangażowaniu dyrektora sieci Sklepów „S" wsparcie organizacyjne zawodów zapewniły firmy: Sklepy S, Supermarket eSka, „pepsi", Grupa Polskich Sklepów Spożywczych PASSA, biuropromocji.pl, Bank Millennium oraz Cech Rzemiosł Różnych, które ufundowała napoje i upominki oraz Puchar „Fair Play", przyznany gospodarzowi zawodów – drużynie ZSP Nr2 Krosno. Patronat medialny sprawował tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie" (p. Andrzej Józefczyk), a o zabezpieczenie medyczne zadbała klasa ratownicza z ZSP Nr 4 w Krośnie wraz z opiekunem p. Zbigniewem Moskalem.
Zawody sędziowali przedstawiciele OKS Krosno: p. Leszek Śnieżek, p. Marcin Błachaniec i p. Artur Szelc.

Organizatorzy ufundowali dla wszystkich drużyn piękne puchary i dyplomy. Wręczone zostały także nagrody indywidualne:
- Najlepszy bramkarz: Patrik Angus (SOSP Preśov)
- Król strzelców: Konrad Kubal (ZSP Nr 4) - 5 bramek

Szkolnymi koordynatorami imprezy byli p. Artur Panaś i p. Krzysztof Gierlasiński, organizator oprawy zawodów i dopingu na trybunach. Swój wkład wnieśli także pozostali nauczyciele wychowania fizycznego z ZSP Nr 2 w Krośnie (p. dyr. Ewa Starowiejska, p. Wiesław Wójcik, p. Hubert Wilk – opiekun cheerleaderek i p. Piotr Płatek) którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem turnieju, a także p. v-ce dyr. Agata Betlej, p. Halina Szpiłyk, p. Agata Paradysz, p. Agnieszka Gonet, p. Elżbieta Jaracz i p. Anna Kustroń, które przygotowały smaczny poczęstunek. Swoją pomoc zaoferowali też wychowawcy z ramienia OHP – p. Dorota Wais - Mikosz i p. Stanisław Machowicz.
Oczywiście duże słowa uznania należą się także uczniom naszej szkoły, którzy pomagali zorganizować zawody, a także tym wszystkim którzy głośno kibicowali swoim kolegom na trybunach.

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ TURNIEJU

1. Stredna Odborna Szkola Podnikania z Preśova (Słowacja)
2. ZSP Nr 4 Krosno
3. ZSP Nr 5 Krosno
4. MZS Nr 5 Krosno
5. LO Strzyżów
6. ZSP Nr 1 Krosno
7. II LO Krosno
8. ZSP Nr 2 Krosno

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

REPREZENTACJA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 2 W KROŚNIE

1. Sochacki Mateusz I F
2. Bułdak Jakub II K/W
3. Kasprzyk Kamil I F
4. Lenart Konrad I K/W
5. Materowski Daniel I F
6. Kogut Damian III F
7. Jaśkiewicz Bartłomiej III C
8. Gierlasiński Bartosz III TŻ
9. Gnap Damian IV TG
10. Nowiński Łukasz II TŻ
11. Bożek Szymon II TŻ

Opiekun drużyny: Artur Panaś

Sprawozdanie przygotował: Artur Panaś.