Rok Szkolny 2014/2015

Rok Szkolny 2014/2015

WOŚP

„...Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zmienia polskie ulice w niezliczone miejsca spotkań tych, którzy chcą pomagać innym. To Wy, wolontariusze, uczestnicy zbiórek, aukcji, licytacji pokazujecie z bliska, że muzyka jest wspaniałą szkołą wrażliwości. Wasza radość, energia, entuzjazm budzą chęć wspólnego działania.

Wasze oddanie - uczy innych dawać. Wasza skromność i Wasze zaangażowanie uświadamiają, że każdego stać na dobry uczynek, na gest wsparcia. Tego dnia nie oszczędzacie siebie. Pomagacie innym pomagać, robicie pierwszy krok, nawiązujecie tak potrzebne nam wszystkim więzi.

Udowadniacie,  jak wielka jest moc uśmiechu, jak ważny kontakt człowieka z człowiekiem, chwila rozmowy, proste słowa, które współtworzą brzmienie tej niezwykłej, radosnej Orkiestry. Pokazujecie w kolejnych Finałach, że aby bawić się dobrze, trzeba bawić sie razem, pamiętając o innych - o słabszych, o cierpiących. Pokazujecie,  że współczucie, serce, można  okazywać na tak wiele sposobów!” /Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski i Anna Komorowska/.

11 stycznia 2015 r. już po raz 23 miliony Polaków włączyło się w spontaniczne pomaganie, tym razem pod hasłem "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów". Również w Krośnie 300 wolontariuszy wyszło na ulice miasta i kilku okolicznych miejscowości tj. Ustrobnej, Łączek Jagiellońskich, Łęk Strzyżowskich, Odrzykonia, Przybówki i Lubatówki,  żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego. Sztab Krośnieńskiej WOŚP-owej Orkiestry mieścił się w RCKP przy ulicy Kolejowej.

Już w piątek 9 stycznia w UtopiaKlub Melanż zagrały zespoły muzyczne Silent Jester, Arcane Cathedral, The Remedy For. W sobotę 10 stycznia w Galerii Sztuki Biura Wystaw Artystycznych odbyła się AUKCJA DZIEŁ SZTUKI ARTYSTÓW KROŚNIEŃSKICH z muzyczną niespodzianką.

11 stycznia w każdym zakątku Krosna można było usłyszeć bicie gorących serc w rytmie:

*         ORKIESTRY NA LODZIE, gdzie każdy mógł kręcić piruety, tulupy..., oraz wziąć udział w rodzinnej zabawie z hokeistami ze Szkółki Hokejowej „Pingwinki”,

*         ORKIESTRY NA 4 KÓŁKACH Z AUTOMOBILKLUBEM MAŁOPOLSKIM/na Parkingu przed Halą Sportowo-Widowiskową przy ul. Bursaki/, w której repertuarze znalazły się m.in.  Próba Stewarta, symulator zderzeń, alkogogle,

*         ORKIESTRY Z AEROKLUBEM PODKARPACKIM - podziwiając loty paradne nad Krosnem,

*         MUZYKI NIEBYWAŁEJ w wykonaniu PŁYWAJĄCEJ ORKIESTRY na basenie, ul. Wojska Polskiego - w programie m.in. nauka pływania, nurkowanie, pływanie w kuli, aerobik, pokaz ratownictwa wodnego

• oraz

*         na Hali Sportowo-Widowiskowej, ul. Bursaki - MIX  SPORTOWO-REKREACYJNY: Mix Siatkarski – mecz niespodzianka,
Turniej Piłkarski 3 Szkółek – Beniaminek, Bardomed i Koniczynka,
Pokaz Parkour – przygotowany przez krośnieńskich parkourzystów,
Pokaz Judo – w wykonaniu sekcji judo działającej przy Klubie BUDO,
ZUMBA RZĄDZI – pozytywna energia, spalone kalorie i super muzyka

*         na ścieżkach biegowych nad Wisłokiem BIEG „POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ”/start i meta obok Hali Sportowo-Widowiskowej, ul. Bursaki/ - świetna zabawa dla wszystkich miłośników biegania,

*         na Hali Sportowej, ul. Legionów - RODZINNY BAL PRZEBIERAŃCÓW, czyli zabawa karnawałowa dla całych rodzin, przebieranie w stroje, czesanie pięknych fryzur, malowanie twarzy, występy zespołów artystycznych i mnóstwo innych atrakcji

*         w Rynku, na Hali Sportowo-Widowiskowej, ul. Bursaki oraz w RCKP - na Kiermaszu z Sercem,

*         w RCKP - na GLASSKONIE, Wośpowym konwencie miłośników fantastyki,

*         na Hali Sportowo-Widowiskowej, ul. Bursaki, w RCKP -  WOŚPOWA REHABILITACJA

*         w Przychodni Ultrasonograficznej GALEN KROSNO, ul. Grodzka ORKIESTRA NA ZDROWIE, bezpłatne badania USG dla dzieci,

*         w Centrum Dziedzictwa Szkła, ul. Blich - zwiedzanie wystawy czasowej „STUDIO BOROWSKI – OBIEKTY DO WNĘTRZ I OGRODÓW”

*         na Hali Sportowo-Widowiskowej, ul. Bursaki - RATOWANIE NA SPONTANIE, nauka pierwszej pomocy i bicie rekordu w RKO.

*         w RCKP - WOŚPOWE GRANIE, Kraków Street Band, Hidden Harmony, Propaganda Dei, Ścigani

To był piękny dzień, pełen wielu emocji. Wolontariusze z naszej szkoły: Bartłomiej Bielawa, Ewelina Bębęn, Kinga Ciupak,  Karolina Czaja, Mateusz Hac, Sabina Hejnar, Olimpia Jagielnik, Krystyna Jaworska, Paulina Karaś, Fryderyka Kielar, Jolanta Kłosowska, Katarzyna Kmon, Patrycja Kobak, Klaudia Kochan, Anna Kosiek, Magdalena Kozicka, Weronika Król, Sabina Lula (Dobry Anioł), Renata Marszałek, Daniel Materowski, Anita Mikołajczyk, Patrycja Młocek, Karolina Obara, Kamila Owczarska, Edyta Pilch, Kamila Płoszaj, Magdalena Socha, Sylwia Suszek, Natalia Tłuściak, Mateusz Topolski, Klaudia Wąchała, Martyna Znój, Edyta Zych, Patrycja Zygmunt, Jakub Żelak, pani Ewa Starowiejska, pani Celina Lula, pani Dorota Mikosz-Wais, pani Krystyna Paradysz (Dobry Anioł), pani Grażyna Litwin bardzo aktywnie włączyli się w  kwestowanie, pomaganie uczestnikom balu w przeobrażaniu się w księżniczki i inne postacie z bajek, serwowanie zmarzniętym wolontariuszom ciepłych napojów i posiłków oraz słodkości.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz każdemu, kto w tym dniu zechciał nam wrzucić do puszki lub w jakikolwiek inny sposób włączył się w granie razem z największą orkiestrą świata.

SieMa!!!

opracowały: Kamila Płoszaj, Natalia Tłuściak, Paulina Doniek, pani Grażyna Litwin