Rok Szkolny 2014/2015

Rok Szkolny 2014/2015

Ludzie listy piszą…

12 grudnia 2014r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie odbył się XV Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Klasa IV TF wspólnie z wychowawcą panią Małgorzatą Ciereszyńską wzięła udział w tym szczytnym przedsięwzięciu. Uczennice po zapoznaniu się z ideą maratonu napisała kilkanaście listów w obronie więźniów sumienia i innych osób narażonych na łamanie praw człowieka na całym świecie.

Wojciech Byczyński, koordynator Maratonu Pisania Listów w Krośnie powiedział: "Nasze listy mają znaczenie, potrafią zmienić sytuację osób, w sprawie których je piszemy. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie".