Rok Szkolny 2014/2015

Rok Szkolny 2014/2015

Konkurs fryzjerski

Dnia 9 grudnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie odbył się konkurs pod hasłem „Fryzura karnawałowa". Współorganizatorem imprezy był Hufiec Pracy 9-10.

Celem wydarzenia było rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań w dziedzinie fryzjerstwa, zaszczepienie wśród uczniów zasad zdrowej rywalizacji, a także wzbudzenie kreatywności zawodowej młodzieży.
Do konkursu zgłosiło się 10 zawodników z klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcących się w zawodzie fryzjer.
Komisja przyznawała punkty od 1-10 za artyzm i kreatywność w tworzeniu fryzury, spójność elementów takich jak: fryzura, makijaż i kreacja karnawałowa. Młode fryzjerki z wielkim entuzjazmem przystąpiły do pracy, która wymagała nie lada talentu i precyzji.
Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, gdyż rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Najwyższe uznanie zyskała ekspresja twórcza zrodzona dłońmi Elżbiety Hap, zaś zaraz po niej wyróżniły się fryzury wykonane przez Gabrielę Pyteraf i Magdalenę Zając.
Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

filmik z przebiegu konkursu