Radio FARA

Wolontariat w Radio FARA w Krośnie – Grupa Apologus

Od 12 września br. grupa APOLOGUS rozpoczęła 3 rok pracy, w formie wolontariatu w Radio FARA w Krośnie.

Aktualnie grupę tworzą m.in. uczennice naszej szkoły z kl. III TF: Natalia Trybus, Izabela Niemiec i Justyna Marosz oraz uczennica z Gimnazjum w Jedliczu i uczennica III LO w Krośnie. Opiekunem grupy jest p. Wojciech Bazan. Grupa jest odpowiedzialna za przygotowanie i prowadzenie „na żywo” audycji radiowej dla najmłodszych o nazwie: „Bajki na dobranoc”. Naszym sukcesem jest fakt, iż decyzją dyrektora Radia FARA w Krośnie – ks. Andrzeja Bienia, nasza audycja wpisała się już na stałe w radiowy program i dzięki temu możemy ją nadal kontynuować. O tym fakcie zdecydowała również liczba „wejść” na radiową stronę, gdzie w zakładce „archiwum” można pobierać i odsłuchiwać wszystkie prezentowane przez nas bajki. Audycja prowadzona jest w każdy piątek o 19.30. Organizujemy także dla dzieci bajkowe konkursy, a główną nagrodą jest czytanie bajki w radio „na żywo” wraz a grupą Apologus. Dla dzieci, które w roli zwycięzców konkursu przyjeżdżają do radia wraz z rodzicami, to ogromne wyróżnienie, radość i przeżycie..

Zapraszamy do słuchania naszej audycji – „Bajki na dobranoc” w piątki o 19.30.

O naszej działalności można przeczytać na stronach internetowych: naszej szkoły – www.zsp2krosno.pl oraz Radia FARA – www.radiofara.pl