Rok Szkolny 2013/2014

Rok Szkolny 2013/2014

Turnieje dla gimnazjalistów

Turnieje dla gimnazjalistów rozstrzygnięte!

"Mistrz lepienia pierogów!"

Dnia  11 lutego 2014 roku  po raz trzeci w naszej szkole odbywał się turniej dla gimnazjalistów „Mistrz lepienia pierogów”. Do udziału zgłosiło się 5 drużyn z następujących szkół:

- Miejski Zespół Szkół Nr 1 w Krośnie – Gimnazjum nr 2

- Miejski Zespół Szkół Nr 4 w Krośnie – Gimnazjum nr 4 – dwie drużyny

- Zespół Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu

- Zespół Szkół w Zręcinie

Każda drużyna miała na swoim stanowisku wcześniej przygotowane farsz do pierogów ruskich oraz ciasto. Zawodnicy mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie wykonać pierogi
z przygotowanych produktów. Liczył się nie tylko czas i liczba, ale także jakość wykonanych pierogów. Zabawy i emocji było co nie miara. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała czteroosobowa komisja, która cały czas przyglądała się zmaganiom.

Zwycięzcami konkursu zostali reprezentanci:

- I miejsce Gimnazjum w Odrzykoniu

- II miejsce Gimnazjum w Zręcinie

- III miejsce Miejski Zespół Szkół Nr 1 w Krośnie – Gimnazjum nr 2

Dla wszystkich zawodników ufundowano nagrody i dyplomy. W czasie trwania konkursu wszystkich gości podejmowano w  walentynkowym klimacie w pracowni obsługi konsumenta. Pracownię na tę okazję przygotowali i obsługiwali gości uczniowie kl. II TŻ (Czaja Karolina, Skubisz Magdalena, Hac Mateusz, Czaja Katarzyna, Niemiec Kinga, Pilch Edyta, Bielawa Bartłomiej, Topolski Mateusz) pod czujnym okiem nauczycieli : pani Agnieszki Gonet i pani Haliny Szpiłyk, pani Anny Kustroń, pani Magdaleny Czelny. Gościom zostały zaprezentowane cztery stoły stanowiące propozycje nakrycia i dekoracji z okazji walentynkowej kolacji.

Sponsorami konkursu byli: właściciel Księgarni ,,Pegaz” w Krośnie, Firma Handlowo – Usługowa pani Czesławy Kosiek, Dyrektor sieci Sklepów ,,S” pan Wiesław Mezglewski oraz Firma Handlowa AGET.

Uczestnicy konkursu byli bardzo zadowoleni z tak ciekawie spędzonego dnia w miłej atmosferze pełnej zdrowej rywalizacji. Okazało się, że lepienie pierogów wzbudza wiele emocji. Gimnazjaliści obiecali, że wrócą za rok!

Współzawodnictwo sportowe dla szkół gimnazjalnych

w ZSP Nr 2 w Krośnie

11 luty 2014 r.

Młodzież gimnazjalna rywalizowała także między sobą na niwie sportowej. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dwa turnieje. Były to rozgrywki singlowe w tenisa stołowego, które prowadził Artur Panaś oraz turniej w darta popularnie zwany „rzutkami” prowadzony przez Wiesława Wójcika. Obie dyscypliny rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”.

Po zakończonych zawodach sportowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

A oto uczestnicy i zdobyte przez nich miejsca:

TENIS STOŁOWY

Sprawozdanie

z III edycji konkursu fryzjerskiego

dla gimnazjalistów

W dniu 11 lutego 2014 r. w naszej szkole odbyła się III edycja konkursu fryzjerskiego dla gimnazjalistów pod hasłem „ODKRYJ SWÓJ TALENT”. Do udziału zgłosiło się 12 zawodników z następujących szkół:

• Miejski Zespół Szkół Nr 1 w Krośnie
  • Miejski Zespół Szkół Nr 4 w Krośnie -  Gimnazjum nr 4
  • Zespół Szkół Publicznych w Kopytowej
  • Zespół Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu
  • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie
  • Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Lubatowej

Konkurs skierowany do uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych, którzy prezentowali swój talent wykonując karnawałową fryzurę młodzieżową. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja złożona z przedstawicieli szkoły: dyrekcji szkoły, nauczycieli zawodu: Danuty Gnap, Liliany Sawaryn oraz losowo wybranego przedstawiciela szkół biorących udział w konkursie. Komisja, która cały czas przyglądała się zmaganiom, oceniała: pomysłowość, nowatorstwo i inspirację, utrzymanie młodzieżowego stylu oraz efekt końcowy.

Zwycięzcami konkursu zostali reprezentanci:

• I miejsce - Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Lubatowej - Patrycja Kania
  • II miejsce - Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Lubatowej - Aleksandra Sokół
  • III miejsce - Zespół Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu – Angelika Szurlej

Dla zwycięzców zostały ufundowane nagrody.

Uczestnicy konkursu byli bardzo zadowoleni z tak mile spędzonego dnia w miłej atmosferze, pełnej zdrowej rywalizacji.

Danuta Gnap