Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Artykuły

Sprawozdanie z realizacji innowacji pedagogicznej pt. „ Wizaż i kreowanie wizerunku”, realizowanej w roku szkolnym 2012/2013

W roku szkolnym 2012/2013 w klasach III TF realizowana była innowacja pedagogiczna pt. „Wizaż i kreowanie wizerunku”. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu w  wymiarze 2 godzin.

Autorkami jednocześnie realizatorkami innowacji są p. Ewa Długosz- Radoń i p. Małgorzata Ciereszyńska nauczycielki ZSP nr 2 w Krośnie.

Głównym powodem stworzenia i realizacji tego przedsięwzięcia było wyjście naprzeciw potrzebom uczennic, które chciały zdobyć dodatkowe wiadomości z zakresu pielęgnacji cery, kosmetyki kolorowej, manicure oraz kreowania  wizerunku zewnętrznego.

Zajęcia z innowacji realizowane były zgodnie z zatwierdzonym planem pracy. W trakcie trwania zajęć uczniowie zdobywali nie tylko wiedzę teoretyczną z zakresu kosmetologii i wizażu, ale także i umiejętności praktyczne. Wykonywali następujące ćwiczenia :

  • zabiegi pielęgnacyjne twarzy: peeling, maseczki dobrane do typu cery;
  • zabiegi pielęgnacyjne dłoni: peeling, maseczki, parafinowanie, manicure;

Uczyli się również prawidłowo wykonać makijaż dzienny i okolicznościowy oraz poszerzali swoja wiedzę z zakresu doboru ubioru do sylwetki, okazji i wykonywanej pracy.

Dzięki zdobytym wiadomościom i umiejętnościom uczniowie będą mogli świadomie dbać o swój wizerunek zewnętrzny i udzielać również w przyszłości porad swoim klientom.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.