Rok Szkolny 2012/2013

Rok Szkolny 2012/2013

Spotkanie z przedstawicielami Podkarpackiej Izby Gospodarczej

W dniu 6 maja 2013r. dla uczniów klas IIW i IIIW zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Podkarpackiej Izby Gospodarczej. W trakcie zajęć pracownicy Punktu Konsultacyjnego PIG przedstawili młodzieży przepisy i procedury związane z zakładaniem własnej działalności gospodarczej. Wyjaśnili jak wypełniać formularze i jak założyć firmę online. Udzielili również informacji o możliwości uzyskania dotacji na rozwój bądź założenie firmy. Była to cenna lekcja przedsiębiorczości gdzie konsultanci odpowiedzieli na pytania młodzieży związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Na koniecprelegenci zachęcili również młodzież do korzystania z usług bezpłatnego Punktu Konsultacyjnego działającego przy Podkarpackiej Izbie Gospodarczej w Krośnie.