Rok Szkolny 2012/2013

Rok Szkolny 2012/2013

Majówka Misyjna’ 2013

7 maja 2013 r. Siostry Klawerianki, Radio FARA, Wspólnota Misyjna „Furaha”  przy Siostrach Klaweriankach oraz młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie przygotowali wspólnie Majówkę Misyjną pod hasłem „Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska”. Gośćmi specjalnymi byli misjonarze z Beninu. Majówkę rozpoczęto uroczystą Mszą świętą.

Po niej, blisko 900 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa Podkarpackiego wzięło udział w różnych atrakcjach. Należały do nich: „Targ pod Baobabem”, stoisko z pamiątkami afrykańskimi, stoisko fryzjerskie przygotowane przez uczennice klas fryzjerskich – kl. I F i kl. II F – ZSP Nr 2 pod kierunkiem P. Danuty Gnap i P. Liliany Sawaryn, malowanie twarzy, nauka piosenek i tańca afrykańskiego, stoisko słodkości połączony z bufetem oraz zabawy i trampolina, które przygotowane i obsługiwane były przez młodzież z zespołu „Admiratio” i grupę „Apologus” pod opieką P. Wojciecha Bazana, a także różnego rodzaju konkursy i quizy przygotowane przez młodzież ze Wspólnoty Misyjnej „Furaha”. Całkowity dochód z imprezy został przekazany dla dzieci z Afryki, na przybory szkolne.

Majówka Misyjna była imprezą, która bardzo wszystkim się podobała, dlatego będzie ona kontynuowana w przyszłości.

Opracował: mgr Wojciech Bazan