Wieczór poetycko – muzyczny, „Śmiej się i rozsiewaj uśmiech”

Dnia 14.03.2013 r. odbył się w naszej szkole Wieczór poetycko – muzyczny.

Z tej okazji Dyrektor Szkoły P. Ewa Starowiejska i Zespół Admiratio zaprosili na to spotkanie licznych Gości. Wśród przybyłych byli: P. Bronisław Baran zastępca Prezydenta Miasta Krosna; P. Stanisław Słyś Przewodniczący Rady Miasta Krosna; P. Anna Bazan Przewodnicząca Komisji Rodziny i Edukacji; P. Anna Dubiel Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki; P. Zygmunt Rysz Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki; P. Marta Matelowska Kierownik Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie; P. Józef Kiełtyka – właściciel Piekarni w Łężanach; ks. Mirosław Grendus – Konsultant ds. nauki religii; P. Wojciech Pachana – Operator kamery; P. Daniel Jakubowicz – nagłośnienie imprezy; P. Piotr Busz i P. Marek Hendzel Firma Foto Ekspres Busz w Krośnie; Rodzice uczniów należących do zespołu Admiratio; członkowie zespołu Admiratio z poprzednich lat; Wicedyrektor P. Agata Betlej; Kierownik Szkolenia Praktycznego P. Barbara Kozdraś; Nauczyciele ZSP Nr 2 – P. Elżbieta Jaracz, P. Alicja Kus, P. Elżbieta Matusz, P. Agata Paradysz wraz z uczniami z klasy III i IV Technikum Gastronomicznego; P. Ewa Długosz – Radoń z uczennicami z kl. IV TFa.

Program Wieczoru poetycko – muzycznego obejmował występ zespołu Admiratio, który przedstawił montaż słowno – muzyczny „Śmiej się i rozsiewaj uśmiech” oraz „Poczęstunek z uśmiechem”. Tego wieczoru można było również zakupić różnorodne pamiątki misyjne, płyty zespołu Admiratio oraz różne rodzaje pieczywa z Piekarni P. Józefa Kiełtyki. Dochód z imprezy został przekazany na Akcję Misyjną „Podaruj ołówek i zeszyt dzieciom Afryki” prowadzoną przez Siostry Klawerianki.

Zespół Admiratio wystąpił w składzie: Wioleta Głód, Natalia Grzesik, Sylwia Jakieła, Klaudia Kobak, Justyna Marosz, Katarzyna Petryk, Barbara Szczurek, Jolanta Starowiejska, Monika Wierdak, Sławomir Wilk oraz opiekun zespołu P. Wojciech Bazan.

Gościnnie wystąpili: Maria Fedko, Kamila Szlama,

Agnieszka Bobusia, Justyna Chudy i Marta Stadler.

Była to wspaniała impreza, która z jednej strony była okazją do promocji naszej szkoły w środowisku lokalnym, a z drugiej pozwoliła wesprzeć Akcję Misyjną. Poza tym dostarczyła ona wszystkim niezapomnianych przeżyć, które z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

Opracował:

P. Wojciech Bazan – opiekun zespołu Admiratio