Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

„Fryzury z polskiej literatury” - konkurs fryzjerski

W dniu 1 marca 2012 r. w Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie odbył się konkurs fryzjerski pod hasłem „Fryzury z polskiej literatury”. Do rywalizacji stanęło jedenastu przedstawicieli sześciu podkarpackich szkół m.in. z: Sanoka, Jasła, Sędziszowa, Krosna i Rzeszowa. Uczestnicy pomysły na swoje fryzury zaczerpnęli z takich utworów jak: "Żona modna" Ignacego Krasickiego, "Kordian" Juliusza Słowackiego, "Lalka" Bolesława Prusa, "Ogniem i mieczem", "Potop", "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza, "Zemsta" Aleksandra Fredro i "Świętoszek" Moliera. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy IV Technikum Usług Fryzjerskiego: Agata Jarosz i Aleksandra Macnar, które wykreowały postacie z „Zemsty”: Cześnika (Aleksandra Macnar w konkurencji męskiej) oraz Klarę (Agata Jarosz w konkurencji damskiej). Komisja konkursu przy ocenie brała od uwagę kreatywność, artyzm, wykazanie się umiejętnościami fryzjerskimi i charakteryzację sylwetki, organizację stanowiska pracy, przestrzeganie przepisów BHP oraz prezentację końcową. Aleksandra Macnar za nowocześnie wykreowaną fryzurę otrzymała wyróżnienie. Uczennice do konkursu przygotowywały się pod okiem Pani Liliany Sawaryn.