Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Przygotowania do Pól Nadziei

W ostatnim tygodniu lutego uczniowie naszej szkoły rozpoczęli przygotowania do akcji „Pola nadziei”. Nasi wolontariusze biorą w niej udział już od kilku lat. Jest to coroczna zbiórka pieniędzy na rzecz działającego w Krośnie hospicjum. Młodzież w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą wyruszą na ulice Krosna z naręczem żonkili, czyli kwiatów symbolizujących nadzieję. Żonkile wręczane są jako wyraz podziękowania wszystkim darczyńcom, wspomagającym placówkę. Uczniowie własnoręcznie przygotowują kwiaty z kolorowej bibuły, a ponieważ akcja cieszy się dużym poparciem mieszkańców Krosna, potrzebna jest bardzo duża ich ilość. Dlatego też przygotowania ruszają na długo przed kwestą. Uczniowie I W i II W wraz z wychowawczyniami ŚHP rozpoczęli czasochłonną „produkcję” żonkili.  W akcji biorą również udział uczniowie klas I TF, II TKF i III TFb. Aż do 1 kwietnia, czyli do samych „Pól nadziei”, każdego dnia powstaną dziesiątki kwiatów. Wolontariusze wierzą, że dzięki zbiórce pieniędzy uda im się wspomóc cierpiących i ofiarować im to, co w chorobie najcenniejsze - nadzieję.