Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Wycieczka Wrocław - Drezno

W dniach 21-23 października odbyła się długo wyczekiwana wycieczka nauczycieli i pracowników naszej szkoły do Wrocławia i Drezna. W intensywnym programie zwiedzania pojawiły się Wrocławskie „pewniaki” - Panorama Racławicka, Ostrów Tumski, Muzeum Narodowe, w którego zbiorach znajduje się ponad 120 tysięcy obiektów z niemal wszystkich dziedzin sztuki. Spacer po mieście zaprowadził też chociażby do ogrodu botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, nazywanego oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta, a założonego w 1811 roku. Sympatyczną ciekawostką zwiedzania były słynne Wrocławskie krasnale - figurki umieszczane na ulicach sukcesywnie od roku 2001, niewątpliwa atrakcja miasta.

Wielkie wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki wywarło monumentalne Drezno – miasto w czasie II wojny światowej zrównane z ziemią, po wojnie systematycznie i wiernie rekonstruowane, obecnie perła architektury renesansowej i barokowej. Mnóstwa wrażeń dostarczył Pałac Zwinger – zwłaszcza zebrane tutaj zbiory porcelany miśnieńskiej i efektowna zbrojownia oraz Galeria Malarstwa Dawnych Mistrzów z imponującą kolekcją obrazów m.in. el Greco, Tycjana, Rubensa, Rembrandta i wielu innych światowej sławy artystów.

Trzy dni spędzone we Wrocławiu i Dreźnie pozostawiły po sobie niezapomniane przeżycia i jak to zwykle bywa – niedosyt – do tych miejsc chyba jeszcze powrócimy!