Lekcja plastyki w Piwnicy PodCieniami w Krośnie

plastyka 2021Wystawa pt. "70×70²" przygotowana we współpracy Muzeum Rzemiosła w Krośnie z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, jest projektem artystycznym nauczycieli akademickich powiązanym z Jubileuszem 70 lat istnienia UTH.

Uczennice klasy I TF zostały zapoznane z nowymi technikami w sztuce i z wykorzystaniem rzeczy codziennego użytku do tworzenia prac artystycznych. Na wystawie zobaczyły kilkadziesiąt prac dwudziestu czterech artystów, reprezentujących różne dyscypliny sztuki z działu: kultura, ekologia, druk i inne.
Uczennice zostały zapoznane ze sztuką współczesną, która odnosi się do problemów dotyczących środowiska naturalnego, roli człowieka w przyrodzie oraz jego gospodarki zasobami naturalnymi, a także zachęty do wdrożenia pro-ekologicznych rozwiązań w naszym najbliższym otoczeniu.
W kameralnym nastroju XVII – wiecznych piwnic oraz możliwość bezpośredniego kontaktu ze sztuką dostarczyły niezapomnianych emocji, ponieważ uczennice miały możliwość wykonać swoją własną pracę typu Collage z makulatury.

Opiekun grupy:
Barbara Lągawa - Dereń