Wycieczka do Warszawy

W dniach 26-27.10.2021 uczniowie z klas: IIITA/TŻ, IIITŻ, IITA/TŻ, IITF, IIITA/TF oraz IIITF brali udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

ww 2021

Celem wyjazdu było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego młodzieży poprzez umożliwienie im poznania Polski, jej tradycji, historii, zbytków kultury oraz dziedzictwa narodowego, a także osiągnięć polskiej nauki.

Program wycieczki był bardzo bogaty i obejmował następujące bloki tematyczne:
1.Śladami Polskiego Państwa Podziemnego
- Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarz Powązkowski, Cytadela X Pawilon, Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego.
2. Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Archikatedra Św. Jana Chrzciciela, Dom Arcybiskupów Warszawskich, Plac Józefa Piłsudskiego( Plac Zwycięstwa), Muzeum Jana Pawła II i Kard. S Wyszyńskiego.
3.Kultura i dziedzictwo narodowe
- Zamek Królewski w Warszawie- Muzeum. Rezydencja Królów Rzeczpospolitej, Muzeum Łazienki Królewskie, Pomnik Fryderyka Chopina, Zespół Zabytkowych Cmentarzy na Powązkach.
4. Największe osiągnięcia nauki polskiej
- Centrum Nauk Kopernik.

Dodatkowo oglądaliśmy panoramę Warszawy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Wycieczka okazała się wspaniałą żywą lekcją historii naszego kraju, zarówno dla uczniów jak i nas nauczycieli.

Opiekunami uczniów były panie: Małgorzata Mercik, Agata Betlej, Alicja Kus.