Aktualności
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Dzień Języków Obcych

djo 2021W dniu 21 października 2021 r. w naszej szkole świętowaliśmy Szkolny Dzień Języków Obcych w ramach Erasmus Days.

Celem uroczystości była nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim wpojenie uczniom przekonania, jak ważna jest umiejętność władania językami obcymi.
Na szkolnej sali gimnastycznej uczniowie wraz z opiekunami zbudowali dziewięć stanowisk, na których zaprezentowali elementy kultury i tradycji różnych krajów. Mieliśmy okazję zawitać do USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Brazylii, Hiszpanii i Francji (op. P. Iwona Milczek- Hejnar oraz nauczyciele gastronomii). Zwiedziliśmy także Austrię i Niemcy (op. P. Jadwiga Gorczyca) oraz Polskę (op. P. Małgorzata Płatek)
Projekt został podzielony na trzy etapy. Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przez Pana Dyrektora Bogdana Skotnickiego, szkolne Cheerleaderki zaprezentowały układ choreograficzny do piosenki ,,Leila". Uczniowie klas branżowych wzięli udział w konkursie ,,Animal sounds", który wzbudził zainteresowanie uczniów. Dużą atrakcją tego dnia okazała się wizyta gości
z Hiszpanii. Studentki nie tylko przedstawiły świetną prezentację, uczyły uczniów zwrotów hiszpańskich, ale także zaprosiły uczestników do wspólnego tańca- macareny.
Kolejnym etapem projektu był konkurs zatytułowany ,,Mam tę moc w 25 językach", którego celem było zapamiętanie wszystkich języków wykorzystanych w piosence. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny z klasy II TA/TŻ, klasie I TŻ również gratulujemy. Przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w losowaniu jednego państwa, a następnie musieli zmierzyć się z quizem przygotowanym przez reprezentantów stanowisk i ich opiekunów. Uczniowie z ogromną chęcią i zaangażowaniem wzięli także udział w konkursie ,,Znam flagi", którego wyniki poznamy niebawem. Dużą atrakcją tego dnia były również potrawy na stoiskach wybranych krajów, przygotowane przez młodzież pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych. Na sali gimnastycznej nie dziwił nas widok urodziwych Krakowianek, Hiszpanek, Coco Chanel, Monici Bellucci, Japonki, Britney Spears, toreadorów czy gondoliera. Całą imprezę uświetnił nam występ uczennic, które wykonały piosenkę pt. ,,Perfect'' oraz ,,I'll be standing", a także układy choreograficzne grupy Cheerleaderek, której opiekunem jest Pani Iwona Milczek- Hejnar.
Ten dzień dostarczył wszystkim dawkę emocji i dobrej zabawy. Był fajną lekcją, lekcją bez szkolnej ławki. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy zatańczyli wspólny taniec kowbojski, zainicjowany przez szkolne Cheerleaderki.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w projekt.

Opracowała: Iwona Milczek- Hejnar

DLA RODZICA

Przyjęcia stron:

I. Dyrektor Szkoły Bogdan Skotnicki

1) poniedziałek 12.00 – 14.00
2) czwartek 14.15 – 16.15

II. Wicedyrektor Agata Betlej

1) wtorek 14.00 – 16.00
2) piątek 11.00 – 13.00


Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2021/2022:

1. Technikum Nr 2:
12.XI. 2021, 7. I. 2022, 11. I. 2022, 4 - 6. V. 2022, 17. VI. 2022, 21. VI. 2022.

2. Branżowa Szkoła I stopnia Nr 2:
12.XI. 2021, 7. I.2022, 11.I.2022, 4.V.2022, 17. VI.2022, 21.VI. 2022.


>>> Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży na 800-12-12-12

"SZPETNAR" W MEDIACH

pisza o nas

KLASA PATRONACKA

nafta

jagusia

PATRONAT NAUKOWY

pwsz w krosnieWSIiZwspia

PARTNERZY

splast

tarkett

aaglob

cellfast

petrogeo

iwonicz

ekrosno

szpital

Dziennik elektroniczny

strona logowania

Instrukcja logowania dla rodziców i uczniów

W przypadku braku możliwości zalogowania się na indywidualne konto, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Platforma Moodle

moodle logo

wskazówki techniczne dla użytkowników

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepy s

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.