Wizyta Jego Ekscelencji Ks. bp Stanisława Jamrozka w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie

wizyta 202120 października 2021 r. w ramach Wizytacji Kanonicznej Parafii Franciszkanów w Krośnie, odwiedził naszą szkołę Jego Ekscelencja Ks. Biskup Stanisław Jamrozek.

Po staropolskim powitaniu Dostojnego Gościa przez Dyrektora P. Bogdana Skotnickiego i Wicedyrektora P. Agatę Betlej, wszyscy udali się na salę gimnastyczną, na której zgromadzili się nauczyciele, pracownicy administracji i delegacje uczniów ze wszystkich klas. Wchodzących na salę Gości zebrani powitali gromkimi brawami. W ten sposób uczestnicy spotkania wyrazili swoją radość i wdzięczność ze spotkania z JE Ks. Biskupem wśród społeczności szkolnej.
Dyrektor ZSP nr 2 Pan Bogdan Skotnicki w imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów powitał Jego Ekscelencję oraz Proboszcza i Gwardiana Parafii Franciszkanów o. Piotra Micała. W swoim wystąpieniu przybliżył kierunki pracy dydaktyczno – wychowawczej naszej szkoły. Pan Dyrektor podkreślił też rolę Patrona ks. Stanisława Szpetnara w kształtowaniu postaw naszej młodzieży.
Przygotowana na tę okazję specjalna część artystyczna poświęcona była sylwetce naszego Patrona Ks. Stanisława Szpetnara, która zaprezentowana była w krótkim filmie. Całość programu uświetniły uczennice działające w Grupie Wokalnej „Dream” prowadzonej przez opiekuna P. Wojciecha Bazana. W Ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenki „An Angel” oraz „Hallelujah”.
Po części artystycznej, głos zabrał Jego Ekscelencja Ks. Biskup Stanisław Jamrozek, który skierował do zebranych serdeczne słowa, wyrażając m.in. wdzięczność za miłe powitanie oraz uznanie dla talentów uczniów. Nawiązał do programu artystycznego i zachęcił młodzież do przyjęcia życiowej postawy Patrona naszej szkoły. Zwrócił także uwagę na rozwijanie zainteresowań i pasji, w tym również zawodowych.
Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i Jej Zastępca skierowali słowa podziękowania Ks. Biskupowi za obecność w naszej szkole. Po udzieleniu Pasterskiego Błogosławieństwa, wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, a po nim zaproszeni Goście udali się na krótki spacer po naszej szkole i słodki poczęstunek. Obsługę gastronomiczną zapewnili: uczeń z kl. 3 TA/TŻ i uczennice z 4 TŻ/TTŻ pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych: P. Agnieszki Gonet i P. Anny Kustroń.
Wizycie Dostojnego Gościa towarzyszyła serdeczna atmosfera. Mamy nadzieję, że wizyta Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Stanisława Jamrozka w naszej szkole, zapisze się na długo w naszych sercach i pamięci.

Opracował: mgr Wojciech Bazan