Wycieczka do Grupy Azoty S.A.

grupa azotyW dniu 21 września uczniowie kształcący się na kierunku technik analityk wraz z opiekunami odbyli wycieczkę przedmiotową do Grupy Azoty S.A. w Tarnowie.

Pierwszym etapem naszej wizyty było szkolenie BHP, ochrony przeciwpożarowej i przeciwchemicznej na terenie zakładu. Zostaliśmy wyposażeni w kaski ochronne oraz maski przeciwgazowe. Następnie udaliśmy się do Centrum Badań i Analiz w którym uzyskaliśmy informacje o pracy w laboratorium badawczym z akredytacją. Kolejnym etapem naszej wycieczki była wizyta w Centrum Badawczo-Rozwojowym, w którym zostaliśmy przywitani przez Dyrektora, Pana Tomasza Węsierskiego. W CBR zapoznaliśmy się z aparaturą pomiarową (m.in. ASA, GC-FID, chromatografy cieczowe, spektrofotometry oraz skaningowe mikroskopy elektronowe) oraz wykonywanymi badaniami nawozów i tworzyw sztucznych.
Ostatnim punktem naszej wizyty w CBR było obejrzenie linii pilotażowo-produkcyjnej do wytwarzania skrobi termoplastycznej.

grupa azoty02

grupa azoty01