Aktualności
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2nasza oferta 2021

rekrutacja 2021

Bardzo dobre wyniki naszych Uczniów w XIII Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym – Krosno 2021

15 kwietnia 2021 r. odbył się Finał XIII Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego szkół średnich z Krosna i okolic, którego organizatorem jest: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Krośnie oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Krośnie.

W tym roku, z uwagi na pandemię i obostrzenia, odbył się on-line.
Zakres merytoryczny tegorocznej edycji konkursu obejmował znajomość tekstów biblijnych ze wstępem i przypisami:
a) w etapie szkolnym – Ewangelia św. Jana, wstęp i rozdziały 1 – 10
b) w finale dodatkowo: Ewangelia św. Jana, wstęp i wszystkie rozdziały.
W finale konkursu wzięło udział 30 uczniów z 10 szkół średnich. Naszą szkołę, po etapie szkolnym rozegranym w dniu 11 marca br., reprezentowało trzech uczniów z najwyższą liczbą punktów: Kamil Konopka z 2 TŻ, Patrycja Olejarska z 2 TA/TF i Zofia Kwiatanowska z 1 TA/TŻ. Za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiedzialny był P. Wojciech Bazan.
Formą sprawdzenia wiedzy uczniów były 34 pytania testowe, na które uczestnicy mieli 45 minut. Po ich sprawdzeniu, do ścisłego finału – ustnego, awansowało 5 uczestników z najwyższą ilością punktów oraz 2 uczestników z wyróżnieniem – niestety tym razem nie udało się naszym uczniom zakwalifikować do tej części konkursu, choć było bardzo blisko. Nasza uczennica Patrycja Olejarska zajęła wysokie 8 miejsce, a do finału ustnego brakło Jej zaledwie 2 punktów. Pozostała dwójka uczniów zajęła miejsca w drugie dziesiątce, co jest również bardzo dobrym wynikiem.
Godny uwagi jest również fakt, że po raz kolejny nasza szkoła znalazła się w czołówce, ze wszystkich zgłoszonych szkół, pod względem ilości uczestników. Wzięło w niej bowiem udział 142 uczniów z klas: 1 TF, 1 TA/TŻ, 2 TF (g) , 2 TA/TŻ (g), 2 TŻ, 2 TA/TF.

Opracował:
mgr Wojciech Bazan