Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski pod hasłem „Kwiaty we włosach”

Organizatorem konkursu jest Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie. Konkurs składa się z dwóch etapów:

a) Część teoretyczna online, w której może wziąć udział tylko 1 osoba;
b) Część praktyczna, w której musi wziąć udział 2 osoby, które wykonają wspólną fryzurę na 1 modelce.

Część teoretyczna odbyła się 12.04.2021 r. Test online przesłany przez Organizatora na specjalnym portalu testowym wypełniała uczennica Wiktoria Pelczarska z kl. 3 K/W (G) Szkoły Branżowej. Test składał się z 20 pytań.
Dotyczył życia i twórczości Antoniego Cierplikowskiego.
Pochodził z Sieradza, a jego nazwisko, znał cały świat – od Paryża, przez Stany Zjednoczone, po Australię i Nową Zelandię. Był geniuszem fryzjerstwa, wyjątkowym artystą i wizjonerem mody. Przez niemal 70 lat lansował trendy, stale prowokował i zaskakiwał swoim talentem. Nazywano go „królem fryzjerów i fryzjerem królów”. Jego przyjaciółmi byli ludzie sztuki, filmu i koronowane głowy, m.in.: Modigliani, Kisling, Dali, Picasso, Xawery Dunikowski, Jean Cocteau, Maurice Chevalier, Pola Negri, Jan Kiepura, Artur Rubinstein, Wallis, księżna Windsoru, Maria, królowa Rumunii czy Josephine Baker, Bette Davis i słynna projektantka Elsa Schiaparelli.

O części praktycznej konkursu, powiadomimy Was, po zakończeniu prac jurorskich oraz przekazaniu przez Organizatora szkołom biorącym udział w konkursie informacji podsumowujących.

Barbara Lągawa - Dereń