Serce z piernika dla ratownika! Akcja w ramach 29. finału WOŚP

wosp 2021Z racji zainteresowania pracą medyków Julia Krupska (III TŻ/TTŻ) zainicjowała wypiek piernikowych serc z zapisem EKG w ramach podziękowań za pracę ratowników medycznych, pielęgniarek, pielęgniarzy oraz lekarzy Pogotowia Ratunkowego.

21 stycznia młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza (Wolontariuszki 29. Finału WOŚP) Krupska Julia i Majcher Magda rozpoczęły wypiek oraz dekorację pierników w naszej szkole z pomocą klasy III TŻ/TTŻ (Gabor Zuzanna, Kosiek Szymon, Kubit Zofia, Starowiejska Izabela, Ćwiąkała Danuta) pod czujnym okiem nauczyciela zawodu Pani Elżbiety Matusz.

27 stycznia pod okiem Pani Agaty Paradysz uczennice (Krupska Julia, Krzywda Paula, Liana Martyna, Majcher Magda, Seremet Anita) zajęły się lukrowaniem ozdobnych elementów, a 28 stycznia wszystkie pierniki zostały zapakowane.

FINAŁ AKCJI

29 stycznia Krupska Julia, Liana Martyna, Majcher Magda wraz z Panią Grażyną Litwin – (opiekunem SKW oraz Koordynatorem Wolontariuszy WOŚP) i Panem Krzysztofem Urbankiem – Szefem Krośnieńskiego Sztabu udali się do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Krośnie, gdzie spotkali się z ratownikami i wręczyli piernikowe serca dla pracowników Stacji w Krośnie oraz podstacji należących do niej.

Łącznie wykonaliśmy ponad 200 pierników.

2 lutego zawitaliśmy do Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej „Legion Gerarda” z Korczyny. Osoby, które tam działają, robią to z własnej inicjatywy i własnych funduszy. Im również pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność!

Zostaliśmy przyjęci z uśmiechem i serdecznością! Podziękowania dla wszystkich, którzy chętnie włączyli się w przygotowania.