Aktualności
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Zdalne świąteczne zapachy

pierniczki 2020Święta Bożego Narodzenia już niebawem, w związku z tym we wszystkich domach powoli planuje się, jakie potrawy wigilijne zagoszczą na wigilijnym stole.

Święta kojarzą się nam z wieloma obyczajami i tradycjami, także dotyczącymi wigilijnych dań. Na każdym świątecznym stole obok karpia, kapusty z grochem, klusek z makiem, pierogów czy barszczu z uszkami znajdą się również pachnące pierniczki. Już od wielu lat jedną z przedświątecznych tradycji w naszej szkole jest pieczenie tych korzennych ciasteczek, które grają główna rolę w akcji charytatywnej na Krośnieńskie Hospicjum. W grudniu szkolne korytarze pachniały pieczonymi pierniczkami, przypominając wszystkim o zbliżających się świętach. W tym roku ten zapach przeniósł się do domów uczniów, którzy wspólnie z rodzinami, upiekli i ozdobili zdalnie pyszne, korzenne i, co najważniejsze, mięciutkie pierniczki według specjalnego przepisu.

Efekt wspólnej, rodzinnej pracy jest znakomity i przepiękny, a uczniowie zapraszają do obejrzenia fotorelacji.