Aktualności
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Wycieczka do Sandomierza

sandomierz 2020Dnia 7 października br. uczniowie z klas I TA/TŻ, I TF, II TA/TŻ, II TA/TF wraz z opiekunami p. Małgorzatą Mercik, p. Alicją Kus i p. Małgorzatą Ciereszyńską uczestniczyli w wycieczce integracyjno – poznawczo – rekreacyjnej do Sandomierza.

Królewskie Miasto, bo tak często określany jest Sandomierz, przywitało nas piękną pogodą i panoramą, którą podziwialiśmy w trakcie rejsu statkiem po Wiśle. Następnie zwiedziliśmy Bazylikę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, przeszliśmy trasę podziemną oraz podziwialiśmy uroki zabytkowego Rynku. Miasto Sandomierz - skarbnica zabytków, to również miejsce związane z serialem telewizyjnym pt. „Ojciec Mateusz”, dlatego i my udaliśmy się do Muzeum Figur Woskowym, w którym z bliska przyglądaliśmy się bohaterom serialu. Na koniec zwiedzania przeszliśmy przez Ucho Igielne, by następnie przespacerować się Wąwozem Królowej Jadwigi.
To nie był jednak ostatni punkt wycieczki. Tuż przed zachodem słońca dotarliśmy na szczyt Łysej Góry, na którym znajduje się Bazylika Mniejsza pw. Trójcy Świętej i Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Z tego miejsca udaliśmy się już w drogę powrotną do Krosna.

M. Ciereszyńska